Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / SUPER GOSPODYNIE POWIATU MIELECKIEGO

SUPER GOSPODYNIE POWIATU MIELECKIEGO

W dniu 7 września 2014 roku na Podkarpackim Przeglądzie Wieńca Dożynkowego w Radomyślu Wielkim zostały uhonorowane SUPERGOSPODYNIE Powiatu Mieleckiego.

W plebiscycie zorganizowanym przez  Tygodnik  Regionalny KORSO pierwsze miejsce zajął Związek Aktywnych Kobiet w Glinach Wielkich otrzymując 813 głosów.

Tym samym znacząco Aktywne Kobiety pokonały pozostałych uczestników plebiscytu, a mianowicie  nagrodzone miejsca – II miejsce – 512 głosów,  III miejsce 457 głosów,  IV miejsce – 444 głosy oraz V miejsce 432 głosy.

W plebiscycie udział wzięło 34 organizacje kobiece.

Związek Aktywnych Kobiet w Glinach Wielkich to organizacja kobieca z terenu Gminy Borowa prężnie działająca pod kierownictwem Bernadety Biesiadeckiej.

Jest to zrzeszenie kobiet, które swój zagospodarowany z wiru codziennych obowiązków, czas poświęcają na spotkania, organizację imprez lokalnych oraz uczestnictwo z imprezach okolicznościowych na terenie Gminy Borowa i nie tylko.

Związek Aktywnych Kobiet  współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borowej, a tym samym z Urzędem Gminy Borowa.

Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski docenił Aktywne Kobiety wręczając w dniu         7 września 2014 roku przez ręce Przewodniczącego Rady Gminy Mieczysława Wiącka, czek na kwotę 500 złotych.

Wszystkie pięć organizacji Kobiecych otrzymało również nagrody od Starosty Powiatu Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza.

Aktywne Kobiety pochodzą z niewielkiej miejscowości w Gminie Borowa, pomimo, że nazwa miejscowości brzmi – GLINY WIELKIE. Co świadczy o tym, iż mała ilość mieszkańców i mała powierzchnia wioski może mieć wielkich ludzi i aktywnych nie tylko na szczeblu wsi, ale również na szczeblu, gminy Borowa, powiatu mieleckiego, województwa podkarpackiego, a może nawet na szczeblu ogólnokrajowym.

PS. Wszystko jeszcze przed nimi……..

Chcąc wiedzieć jak się działa aktywnie, jak kobiety z Glin Wielkich zapraszamy do Gminy Borowa.  

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …