Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Święto patrona szkoły w Zespole Szkół Budowlanych

Święto patrona szkoły w Zespole Szkół Budowlanych

14 lutego, w 78 rocznicę powstania Armii Krajowej w mieleckim Zespole Szkół Budowlanych odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły. O szczególną oprawę postarali się uczniowie placówki, przygotowując specjalny – multimedialny program.

Licznie zaproszeni na uroczystość goście obejrzeli spektakl w wykonaniu młodzieży ZSB, w którym uczniowie przybliżyli dokonania, symbolikę i znaczenie AK w kreowaniu tożsamości narodowej.Młodzi aktorzy przedstawili także historię życia kpt. Tadeusza Orłowskiego, żołnierza AK. Jego syn – Jerzy Orłowski również był obecny na widowni podczas akademii.

W poruszającym widowisku uczniowie wkomponowali piosenki żołnierskie z tamtych czasów, które przeplatały się ze współczesnymi utworami.Spektakl został uzupełniony materiałami archiwalnymi z okresu II wojny światowej i tragicznego dla żołnierzy AK czasu totalitaryzmu sowieckiego.

Marek Patyk

Sprawdź również

Coraz bardziej zaawansowane prace nad szczepionką na SARS-CoV-2. W wyścig z czasem włączyli się także Polacy

Nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2 pracuje wiele prywatnych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych oraz ośrodków badawczych na świecie. W …