Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Uczniowskie sukcesy

Uczniowskie sukcesy

Uczniowie z trzech szkół podstawowych z gminy Radomyśl Wielki mogą pochwalić się osiągnięciami w konkursach przedmiotowych.

Patryk Szwarnowiecki z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Zdziarcu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego zorganizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Patryka do konkursu przygotowywała Agnieszka Harchut. Z kolei jego szkolna koleżanka Magdalena Janeczek (kl. VII) uczestniczyła w etapie rejonowym konkursu z historii (czekamy na ogłoszenie wyników). Magda do konkursu przygotowywała się pod okiem Bożeny Rajskiej. Na wyniki czeka też Łukasz Dereń z klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej, który uczestniczył w etapie rejonowym z konkursu przedmiotowego z geografii.

Z kolei uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej Wiktoria Batko bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz platformę edukacyjną Edukator. Wiktoria napisała test w formie zdalnej, który zakwalifikował ją do II etapu olimpiady. Zakres wiedzowy konkursu to wiadomości ze szkoły podstawowej i rozszerzenia wybranych tematów na poziomie liceum. Czekamy na jej kolejne zmagania. Olimpiada uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …