Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / UM w Mielcu – współpraca z firmą Ekonorm

UM w Mielcu – współpraca z firmą Ekonorm

logo mielecUrząd Miejski, działając na podstawie porozumienia z firmą Kronospan, wyłonił podmiot, który miał się zająć wykonywaniem pomiarów poziomu zanieczyszczeń powietrza. W związku
z tym 21 marca 2016 podpisano umowę z firmą Ekonorm Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach,
w ramach której powierzono firmie wykonywanie pomiarów zanieczyszczeń w spółce Kronospan na emitorze E5 zainstalowanym w suszarni linii przeznaczonej do produkcji płyt wiórowych.

Jak się jednak okazało, już przy pierwszym zgłoszeniu potrzeby wykonania niezapowiedzianej kontroli, firma Ekonorm odstąpiła od podpisanej umowy, nie realizując badania.

Informacja przedstawiciela firmy zaangażowanej do monitorowania stanu powietrza w Mielcu była nader zaskakująca, ponieważ jeszcze w ostatnich dniach przedstawiciele obu stron zapewniali o gotowości do realizacji kontroli.

W tych okolicznościach konieczne badania powietrza nie zostały podjęte, dlatego też podjęliśmy decyzję o naliczeniu kar umownych. Stosowne oświadczenia w tej sprawie przesłano natychmiast firmie Ekonorm Sp. z o.o. w Katowicach.

Ponadto władze miasta, podjęły natychmiastowe działania celem wyłonienia nowego wykonawcy pomiarów poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Anna Karwacka

Kierownik Biura Promocji i Informacji

Sprawdź również

Podkarpackie pamięta o Franciszku Kotuli

Wielki mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej Franciszkowi Kotuli powstał na jednym z …