Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / Warsztaty z wyobraźni bez granic w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu

Warsztaty z wyobraźni bez granic w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu

P1040360Jak rozbudzić wyobraźnię dzieci i nauczyć ich kreatywności? Jednym ze sposobów może być wykorzystanie podczas lekcji plastyki sztuki zdobniczej Powertex. Warsztaty dla nauczycieli, którzy chcieli zapoznać się z tą techniką i razem ze swoimi podopiecznymi tworzyć oryginalne jajka wielkanocne zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – Filia w Mielcu. W spotkaniu wzięło udział 21 nauczycieli.

Warsztaty odbyły się 4 marca 2016 r. w siedzibie Biblioteki przy ul. Wyspiańskiego 6. Spotkanie poprowadziła plastyk Iwona Bielaszka-Podsada.

Przypomnijmy, technika powertex to nie tylko twórczy sposób na wykonanie pięknych ozdób świątecznych. To także metoda, która daje możliwość tworzenia rzeźb ogrodowych, przedmiotów użytkowych czy też niepowtarzalnej biżuterii!

Sam powertex to butelka płynu, który potrafi różne materiały ze sobą sklejać i utwardzać. W  technice pod tą samą nazwą można więc wykorzystać nie tylko tkaninę, ale również papier, karton i skóry. Powertex można łączyć z samoutwardzalnymi glinami, kamieniem, ceramiką, drewnem, piaskiem. Właśnie dzięki temu, wykorzystując różnorodne przedmioty i kreatywność artysty, technika powertex nie ma ograniczeń… Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia… A jednym z ważniejszych zadań pedagogów jest pokazanie uczniom, że ich wyobraźnia nie ma granic. Podczas warsztatów w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu, nauczyciele otrzymali sporo wskazówek, jak to zrobić w ciekawy dla dzieci sposób.

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …