Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / Wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski

Wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski

Z inicjatywy Posła na Sejm RP Fryderyka Kapinosa uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II w Mielcu wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Mielec oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcui Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu mieli możliwość wzięcia udziału w akcji sadzenia lasu ku czci patrona tej placówki oświatowej.

– Obowiązkiem nas wszystkich – polskich patriotów jest kultywowanie pamięci o naszym wybitnym Rodaku – Janie Pawle II. Szczególnie istotne jest, aby to właśnie najmłodsze pokolenie poznawało jego postać. Dla Papieża ważne było, żeby jego nauczanie trafiało do ludzi. Myślę, że poprzez takie akcje młodzi ludzie przy okazji praktycznej lekcji przyrody w lesie mogą również poszerzyć swoją wiedzę o Janie Pawle II i jego działalności. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję sadzenia Lasu Papieskiego – powiedział poseł Fryderyk Kapinos.

Wydarzenie odbyło się w oddziale 136g w leśnictwie Mościska w piątek, 2 czerwca br. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć ok. 160-letnią sosnę zwyczajną, która swoimi wymiarami, tj. obwód ok. 340 cm, wysokość ok. 30 m, i rozłożystością korony wzbudziła duże emocje pośród nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Kulminacyjnym punktem było sadzenie szlachetnych domieszek – jodły i wiązu w istniejącym już odnowieniu.

– Sadzenie drzew to wyjątkowa lekcja dla uczniów i idealny sposób uczczenia pamięci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Każdy, kto wziął udział w dzisiejszej akcji, może wrócić na miejsce sadzenia i obserwować jak drzewa nabierają mocy – powiedział Hubert Sobiczewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

zobacz także:

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …