Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wybory sołtysów za nami

Wybory sołtysów za nami

Dąbrówka Wisłocka i Partynia to następne dwa sołectwa z gminy Radomyśl Wielki z nowymi sołtysami. W pięciu kolejnych miejscowościach bez zmian.

W Dąbrówce Wisłockiej dotychczasowy sołtys Józef Stec zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Jego następcą został Krzysztof Kukla (jedyny kandydat). Podczas zebrania wiejskiego oddało na niego swój głos 84 osoby na 89. Z kolei w Partyni miejsce ustępującej sołtyski Barbary Suchy zajął Marek Kulpa (również jedyny kandydujący). Podczas zebrania obecnych było 80 mieszkańców, 74 wzięło udział w głosowaniu, a 67 oddało głos na Kulpę.

W Janowcu sołtysem pozostał Mariusz Bajor (50 głosów „za” na 56 głosujących); w Rudzie – Marian Dziekan (63 głosy „za” na 65 głosujących), a w Żarówce – Aleksander Mróz (76 głosów „za” na 82 głosujących). Nie mieli oni kontrkandydatów.

Z kolei w Dąbiu sołtysem pozostał Krzysztof Mazur, który wygrał z Andrzejem Błachem. Na 114 zebranych głosowało 104 osoby. 66 opowiedziało się za Mazurem, a 37 za Błachem. Jeden głos był nieważny.

W Radomyślu Wielkim przewodniczącą Zarządu Osiedla nadal będzie Bożena Kagan. Za jej kandydaturą było 90 osób, przeciw – 7. Do Zarządu Osiedla wybrani zostali: Mateusz Stadnik, Zuzanna Kopacz, Magdalena Bielat, Michał Ziomek, Michał Kozioł, Agnieszka Jarosz, Adrian Moździerz, Józef Idzik, Grażyna Chmiel, Marian Bury, Krystyna Bajor, Łukasz Rżany, Grzegorz Świąder i Maria Kośla. Podczas zebrania obecnych było 106 mieszkańców.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Wraca zdalne nauczanie

19 października odbyła się online narada wicestarosty Powiatu Mieleckiego z dyrektorami szkół, dla których Starostwo …