Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wysokie mandaty dla kierowców łamiących przepisy drogowe

Wysokie mandaty dla kierowców łamiących przepisy drogowe

11.01.2022. Osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami. Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wybrane rodzaje wykroczeń. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do policyjnej kontroli. Pamiętajmy, że nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy. Przekonał się o tym 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który przekroczył prędkość o ponad 50 km w terenie zabudowanym.

Obecnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 tysięcy złotych, dotychczas było to 500 złotych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych, dotychczasowa granica grzywny wynosiła 5 tysięcy złotych.

Wzrosły też minimalne grzywny za niektóre wykroczenia. Na przykład mandat za przekroczenie prędkości do 30 km/h wynosi do 400 zł. Przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h kierowca zapłaci 800 zł, a dalej – o 41-50 km/h – 1000 zł; o 51-60 km/h – 1500 zł; o 61-70 km/h – 2000 zł; o 71 km/h i więcej – 2500 zł.

W ubiegły piątek, na ul. Wojska Polskiego w Mielcu, policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego kierowcę forda mondeo. Pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h, mężczyzna miał „na liczniku” aż 94 km/h. Kierowca otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy kierującemu za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego w postaci przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/107881,Wysokie-mandaty-dla-kierowcow-lamiacych-przepisy-drogowe.html

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …