Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / zatrzymać kontry Stomilu

zatrzymać kontry Stomilu

W piątkowy wieczór w Olsztynie rozgrywki Fortuna 1 Ligi wznowią piłkarze PGE FKS Stal Mielec, czyli lidera rozgrywek. Marzeniem będzie powtórzenie wyniku z maja, gdy Stal wygrała tam bardzo pewnie.

Bało-Niebiescy odwiedzili Stomil Olsztyn ostatni raz w maju tego roku. Miejscowi świętowali wówczas utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy, Stal chciała przypieczętować wysokie trzecie miejsce na koniec sezonu. Mielczanie wygrali spokojnie 5:2. Teraz sytuacja jest już zupełnie inna.

PGE FKS Stal Mielec rozegrała w tym sezonie siedem spotkań i jest liderem tabeli, zgromadziła 16 punktów. Stomil zagrał jeden mecz więcej i zgromadził 13 punktów. W efekcie tym razem spotkanie w Olsztynie będzie meczem zespołów z czołówki rozgrywek.

Stal ma jeden mecz rozegrany mniej od olsztynian bo pauzowała ze względu na terminy reprezentacyjne. Biało-Niebiescy przez dwa tygodnie trenowali na swoich obiektach. – Przed przerwą mieliśmy sporo meczów, była duża objętość i należało też dużo indywidualizacji wprowadzić w nasze zajęcia. Był też czas by doskonalić swoją grę, by szukać swoich automatów, szukać sytuacji, które doprowadzą nas do zwycięstwa – przekazuje trener mielczan Artur Skowronek.

– Brakuje już meczu ligowego, dwa tygodnie przerwy to dosyć długi okres, wcześniej graliśmy co 3 dni – podkreśla pomocnik mielczan Maciej Urbańczyk. – Dobrze wykorzystaliśmy ten okres, trochę się zregenerowaliśmy, popracowaliśmy też motorycznie i jedziemy do Olsztyna dobrze przygotowani – podkreśla.

Czego spodziewać się po Stomilu? – To doświadczony zespół, mają piłkarzy ogranych na tym szczeblu, wokół są fajnie prowadzeni młodzi chłopcy. To daje punkty, dzisiaj mają już 13 punktów zdobytych przez swój sposób gry. Kontratak to ich jest ich bardzo silna strona, musimy tę sprawę bardzo mocno kontrolować – precyzuje trener Skowronek. – To solidny zespół. Czeka nas tam ciężki mecz i mamy tego świadomość – zapewnia Urbańczyk.

Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry w Olsztynie, nikt też nie pauzuje za nadmiar kartek. – Cała kadra jest brana pod uwagę na wyjazd – potwierdza Artur Skowronek.

Pierwszy gwizdek meczu Stomil Olsztyn – PGE FKS Stal Mielec w piątek 13 września o 19:45. W przyszłym tygodniu Stal natomiast zagra dwukrotnie w Mielcu. W środę podejmie GKS Tychy – mecz o 19:00, w sobotę Biało-Niebiescy zmierzą się przy Solskiego 1 z GKS Bełchatów – początek o 17:00.

PGE FKS Stal Mielec

 

Sprawdź również

Lipa malowana

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy …