Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
SONY DSC

Zdalny Zarząd

Mimo licznych ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych w związku z tym dodatkowych zasad bezpieczeństwa, Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji i podejmuje niezbędne decyzje. Dotychczasowa forma posiedzeń została zastąpiona formą rejestrowanej elektronicznie telekonferencji.

Praca w urzędzie odbiega często od przyjętego regulaminu i w wielu wypadkach odbywa się w sposób zdalny. Urząd jednak, mimo różnych form obostrzeń, pracuje normalnie i załatwia wszystkie sprawy mieszkańców powiatu. Wiele procedur zostało zmienionych, ale również wiele zostało uproszczonych, tak by życie administracyjne regionu mogło odbywać się  w miarę normalnie. Tam gdzie tylko było to możliwe urzędowe terminy załatwienia spraw zostały dodatkowo wydłużone.

Zarząd Powiatu przyznał podczas ostatniego „posiedzenia w trybie zdalnym” dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 26 tysięcy PLN dla mieleckiego Domu Pomocy Społecznej. Dodatkowe środki przyznane z puli rezerw celowych przeznaczone zostaną na zakup najpilniejszych rzeczy, przede wszystkim środków ochrony osobistej.

W ostatnim czasie wiele zapytań do mieleckiego starostwa kierowały osoby korzystające ze świadczeń Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Zarząd Powiatu uspokaja, że środki te zostaną w najbliższym (poświątecznym) czasie  wprowadzone do budżetu powiatu i przekazane na wsparcie osób potrzebujących. Rozumiejąc jak bardzo ta pomoc jest potrzebna i wyczekiwana, pragniemy jednak podkreślić, że dopiero 8 kwietnia dotarła do tutejszego starostwa informacja od Wojewódzkiego Oddziału PFRON o wysokości przyznanych na ten rok środków. Postaramy się do minimum skrócić wymagane prawem procedury tak aby wsparcie osób niepełnosprawnych możliwe było jak najszybciej.

Marek Patyk

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …