Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
SONY DSC

Zdalny Zarząd

Mimo licznych ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych w związku z tym dodatkowych zasad bezpieczeństwa, Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji i podejmuje niezbędne decyzje. Dotychczasowa forma posiedzeń została zastąpiona formą rejestrowanej elektronicznie telekonferencji.

Praca w urzędzie odbiega często od przyjętego regulaminu i w wielu wypadkach odbywa się w sposób zdalny. Urząd jednak, mimo różnych form obostrzeń, pracuje normalnie i załatwia wszystkie sprawy mieszkańców powiatu. Wiele procedur zostało zmienionych, ale również wiele zostało uproszczonych, tak by życie administracyjne regionu mogło odbywać się  w miarę normalnie. Tam gdzie tylko było to możliwe urzędowe terminy załatwienia spraw zostały dodatkowo wydłużone.

Zarząd Powiatu przyznał podczas ostatniego „posiedzenia w trybie zdalnym” dodatkowe wsparcie finansowe w kwocie 26 tysięcy PLN dla mieleckiego Domu Pomocy Społecznej. Dodatkowe środki przyznane z puli rezerw celowych przeznaczone zostaną na zakup najpilniejszych rzeczy, przede wszystkim środków ochrony osobistej.

W ostatnim czasie wiele zapytań do mieleckiego starostwa kierowały osoby korzystające ze świadczeń Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Zarząd Powiatu uspokaja, że środki te zostaną w najbliższym (poświątecznym) czasie  wprowadzone do budżetu powiatu i przekazane na wsparcie osób potrzebujących. Rozumiejąc jak bardzo ta pomoc jest potrzebna i wyczekiwana, pragniemy jednak podkreślić, że dopiero 8 kwietnia dotarła do tutejszego starostwa informacja od Wojewódzkiego Oddziału PFRON o wysokości przyznanych na ten rok środków. Postaramy się do minimum skrócić wymagane prawem procedury tak aby wsparcie osób niepełnosprawnych możliwe było jak najszybciej.

Marek Patyk

Sprawdź również

Pałacyk Oborskich otwarty dla zwiedzających

Z ogromną radością informujemy, że w związku z nowymi wytycznymi od 4 maja otwieramy podwoje …