Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Zmarł Jan Stępień – mielecki regionalista, poeta i malarz
Jan Stępień 2014, fot. W. Gąsiewski

Zmarł Jan Stępień – mielecki regionalista, poeta i malarz

Jan Stępień podczas Turnieju Poetyckiego O Srebrne Pióro Prezydenta Miasta Mielca, maj 2007, fot. D. Gąsiewski

Jan Stępień urodził się 1 III 1949 r. w Wałbrzychu. W 1968 r. zdał maturę w Technikum Mechanicznym w Mielcu. Przez następne lata, po odbyciu zasadniczej służby wojskowej pracował w różnych miejscach, w tym na WSK PZL Mielec, gdzie m.in. był redaktorem zakładowej rozgłośni radiowej i „Głosu Załogi”.  Pracował też w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, a od 1982 roku aż do emerytury w 2014 roku – w Muzeum Regionalnym w Mielcu.  Przez ponad 30 lat swojej pracy dziennikarskiej w Mielcu, w tym sporo na niwie kultury, wielokrotnie Go spotykałem. Dotyczyło to zarówno Jego działalności muzealnej, artystycznej czy też społeczno-kulturalnej. Jego obszerny biogram autorstwa Józefa Witka znajduje się w „Księdze Jubileuszowej 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu 1964-2014” pod moją redakcją, który zamieszczam poniżej.

Za swoją pracę i twórczość był doceniany i wielokrotnie wyróżniany, osobiście miałem przyjemność jako współorganizator z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Mielcu uczestniczyć w pracach Jury Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego os Srebrne Pióro Prezydenta Miasta Mielca, które za I miejsce otrzymał Jan Stępień. Mielecka kultura wraz z Jego śmiercią traci wybitną osobę.

Cześć Jego Pamięci.

Niech spoczywa w pokoju.

Włodzimierz Gąsiewski

Zobacz także:

Jana Stępnia – Historia Teatru Amatorskiego…

Nowości Wydawnicze:

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …