W czwartkowe popołudnie 5 listopada w sali wystawowej Wiejskiego Domu Kultury
w Grochowem otwarto kolejną III wystawę rękodzieła ludowego i artystycznego ziemi tuszowskiej. W tegorocznej edycji wystawy swoje prace zaprezentowało 16 osób. Są to w głównej mierze pasjonaci, którzy wolne chwile poświęcają na realizację swoich zainteresowań i pasji.
Inspiracją do powstania wystawy, która stała się cykliczną organizowaną co dwa lata było zainteresowanie unikatowym rękodziełem i twórczością artystyczną artystów nieprofesjonalnych tuszowskiej gminy. W wykonanych ręcznie przedmiotach codziennego użytku jak i dekoracjach, obrazach czy rzeźbie widzimy ich indywidualny charakter, wyjątkowy urok i unikatowość.
Na wystawie można oglądać ponad 70 przedmiotów wykonanych różnymi technikami. Można tu odnaleźć: koronki szydełkowe, przedmioty z masy solnej, filcu, zdobione techniką decupage, kompozycje wykonane techniką quilingu, pisanki woskiem pisane, haft wstążeczkowy, obrazy namalowane haftem krzyżykowym, bibułkowe kompozycje kwiatowe do złudzenia udające naturę a także malarstwo pastelowe i rzeźbę.
Wystawę uroczyście otwarły Mariola Pelic dyrektor grochowskiego Domu Kultury
i Renata Paterak sekretarz Gminy Tuszów Narodowy. Dziękując za udostępnienie prac na wystawę i wyrażając słowa uznania i podziwu dla ich twórczości, gratulowały artystom talentów i pasji. W miłej atmosferze licznie przybyli goście mogli podziwiać unikatowe ozdoby i dekoracje a także porozmawiać z ich autorami.
Uroczyste otwarcie wystawy zaszczycili swą obecnością Waldemar Maziarz Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi Waldemarem Sieczką i Zbigniewem Leśniakiem oraz Patrycja Krempa dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuszowie Narodowym.
Wystawa będzie czynna do końca listopada br. w godzinach otwarcia Domu Kultury.
Uczestnicy III Wystawy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Ziemi Tuszowskiej:
Natalia Maziarz- przedmioty zdobione techniką „decupage”
Monika Buława- kartki okolicznościowe, dekoracje i przedmioty użytkowe
Barbara Zych – pisanki woskiem malowane
Władysława Maryniak – kompozycje kwiatowe z bibuły i krepiny
Elżbieta Pogłodzińska – obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, ozdoby z filcu
Paweł Skiba – malarstwo pastelowe
Elżbieta Chłopek – koronki szydełkowe
Janina Witek – obrazy wyszywane haftem krzyżykowym
Lidia Maryniak- kompozycje wykonane techniką „quilingu”
Barbara Paluch- obrazy wyszywane haftem krzyżykowym
Maria Bernat – haft wstążeczkowy, bibułkarstwo
Alicja Pruś – obrazy wyszywane haftem krzyżykowym
Lucyna Maziarz – dekoracje zdobione haftem krzyżykowym
Dorota Kukulska – serwetki szydełkowe
Kazimiera Jamróz – obrazy wyszywane haftem krzyżykowym
Paweł Jabłoński – rzeźba
Apel organizatora wystawy: Aby wypromować, docenić i pokazać szerszej publiczności tego rodzaju twórczość planujemy zorganizowanie kolejnych gminnych wystaw rękodzieła, w związku z powyższym wszystkich miłośników robótek ręcznych, artystów tworzących chcących wystawić swoje prace na wystawie prosimy o kontakt: Dom Kultury w Grochowem tel. (17) 581-77-17
Mariola Pelic
Wystawa RÄkodzieĹa Ludowego