Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

99. rocznica odzyskania niepodległości

Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zapraszają na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Rozpoczną się w piątek (10 listopada) o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy.

Bezpośrednio po nabożeństwie organizatorzy zapraszają na „Wieczór Patriotyczny” w wykonaniu Chóru Echo i młodzieży z Radomyśla Wielkiego. Następnie odbędzie się wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Po ich zakończeniu złożone zostaną wiązanki kwiatów przy figurce Matki Bożej na płycie Rynku w Radomyślu Wielkim.

Z kolei w poniedziałek (13 listopada) godz. 10.45 w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim rozpocznie się trzeci Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Józefa Rybińskiego i rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Po teście odbędzie się pokaz filmu „Józef Piłsudski” w reżyserii Ryszarda Oryńskiego.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …