Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu „Unijną Perłą Podkarpacia”

Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu „Unijną Perłą Podkarpacia”

W poniedziałek 2 grudnia zakończyło się głosowanie w internetowym plebiscycie na Unijne Perły Podkarpacia. To już druga edycja konkursu na najlepsze projekty organizowanego przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. W konkursie mogli brać udział beneficjenci, którzy zrealizowali projekty na terenie województwa podkarpackiego. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie nagrodzono zwycięzców konkursu. Perłą Podkarpacia w kategorii Projektów dotyczących infrastruktury technicznej i publicznej zostało mieleckie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania.

Statuetkę dla RCTNTW odebrał starosta powiatu mieleckiego Andrzej Chrabąszcz, który komentując wyniki konkursu powiedział – Mam wielką satysfakcję, że mogliśmy przez Regionalny Program Operacyjny, poprzez oś priorytetową Konkurencyjna i Innowacyjna Gospodarka zmaterializować pomysł, który w naszych głowach zrodził się siedem lat temu. RCTNTW posiada dziesięć nowocześnie wyposażonych laboratoriów, a w nich maszyny i urządzenia, nowoczesnością odpowiadające obecnie używanym w najlepszych firmach działających w mieleckiej strefie ekonomicznej. Tak zaprojektowany model prowadzenia kształcenia zawodowego pozwala na właściwe przygotowanie kadr do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

RCTNTW jest zorientowane na potrzeby przedsiębiorców i pracodawców. Spodziewamy się, że ta rewolucyjna wręcz – w stosunku do dotychczasowych rozwiązań – możliwość prowadzenia szkolenia zawodowego na najwyższym obecnie poziomie, będzie skutkować obniżeniem bezrobocia w regionie. Wpłynie także zdecydowanie na poprawę konkurencyjności firm, do których trafią specjaliści o najwyższych umiejętnościach i kwalifikacjach zdobytych w Regionalnym Centrum.

Korzystając z okazji, chcę podziękować internautom, którzy dostrzegli walory naszego projektu i poparli go w głosowaniu, decydując o tym, że statuetka Unijnej Perły Podkarpacia powędrowała właśnie do Regionalnego Centrum.. To także świadczy o wartości naszego projektu, pokazując jednocześnie oczekiwania i kierunki, w jakich powinno iść współczesne kształcenie zawodowe.

 

Na koniec starosta podziękował samorządowi województwa podkarpackiego za umożliwienie w ramach RPO realizacji tak ważnego dla regionu przedsięwzięcia, jak budowa RCTNTW.

 

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach:

W kategorii Perła wśród projektów społecznych zwyciężył projekt Ku przyszłości zgłoszony przez Stowarzyszenie Ku przyszłości.

Perłą wśród projektów przedsiębiorców zwycięzcą wybrano Olimp Laboratories Sp. z o.o. za projekt Wzrost konkurencyjności Olimp Laboratories poprzez wdrożenie innowacji procesowej, produktowej i marketingowej produkcji suplementów diety i środków dietetycznych.

W kategorii Perła wśród projektów dot. turystyki i kultury statuetka trafiła do Gminy Lubaczów za projekt Utworzenie Kresowej Osady.

Za perłę wśród projektów dot. ochrony środowiska i rewitalizacji uznano MPGK – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o za projekt Blok kogeneracyjny ciepła i energii elektrycznej opalany biomasą w Ciepłowni Łężańska w Krośnie.

Inf.  Alan Rosenbeiger

 

Mielecka ,,Perła Podkarpacia’

Sprawdź również

Pierwszy F-16 70/72 z kadłubem tylnym wyprodukowanym w PZL Mielec

Osiągnięcie tego kroku milowego pokazuje rosnącą rolę Polski w globalnej produkcji obronnej MIELEC, Polska, 5 …