Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / A Szekspir w „Antrakcie”…

A Szekspir w „Antrakcie”…

Grupa Teatralna „Antrakt” działająca pod egidą Domu Kultury SCK przygotowuje spektakl szekspirowski. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku, ale już teraz fragmenty spektaklu młodzi mieleccy aktorzy nagrali i chcą zaprezentować mieleckiej publiczności.

Okazja jest przednia: po raz 60. obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Teatru. Specjalnie na ten dzień Magdalena Betleja, aktorka i instruktorka Grupy Teatralnej „Antrakt”, przygotowała wraz z młodymi adeptami sztuki scenicznej film z fragmentami spektaklu, który bazuje na dziełach Wiliama Szekspira. Spektakl w całości „Antrakt” pokaże jesienią, ale jego fragmenty mielecka publiczność będzie mogła obejrzeć już 27 marca.

Aktor „Antraktu” wciela się w postać Szekspira, najsłynniejszego autora sztuk scenicznych, aby wprowadzić nas w świat najbardziej znanych dramatów szekspirowskich. A jeśli tak, to z pewnością możemy liczyć na emocje przeżywane przez Hamleta, Makbeta oraz Romea i Julię. Sceniczny Szekspir opowie nam o swoich sztukach, ich bohaterach, o poezji i emocjach, które tylko on potrafił budować i eskalować do granic możliwości w swoich największych dziełach.

Wybrane fragmenty z „Makbeta”, „Romeo i Julii” i „Hamleta” w wykonaniu aktorów „Antraktu” możemy zobaczyć w specjalnie przygotowanym filmie, którego premiera odbyła się 27 marca o godz 16 na kanale YouTube SCK.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …