Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Andrzejki dla podopiecznych ŚDS

Andrzejki dla podopiecznych ŚDS

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu przy ul. Biernackiego 4a, zorganizował z okazji Andrzejek  zabawę taneczną w Karczmie Polskiej. Na zaproszenie, do podopiecznych domu dołączyli uczestnicy i pracownicy z ŚDS Cieszanów, ŚDS Wola Raniżowska, ŚDS Radomyśl nad Sanem, ŚDS Brzostek oraz ŚDS Ustrzyki Dolne.

Miejsce tradycyjnego, gorącego wosku i obierek z jabłek zajęła piniata wypełniona  wróżbami, kolorowym konfetti i łakociami. Ta zabawa cieszyła się ogromnym powodzeniem, a wcale niełatwo było dostać się do słodkiego wnętrza piniaty. Każdy otrzymał swoją wróżbę, której treścią dzielił się z pozostałymi uczestnikami zabawy. Taniec trwał do bólu stóp a śpiew do bólu gardeł. Zabawa była przednia i nawiązywała do tradycji andrzejkowych.  Atmosfera tego dnia była niepowtarzalna, pełna życzliwości i dobrego nastroju. Uczestnicy ŚDS Mielec w roli gospodarza sprawdzili się doskonale.

Spotkania integracyjne są istotnym wsparciem dla podopiecznych środowiskowych domów. Pozwalają odejść od codziennej rutyny i spędzić czas w towarzystwie ludzi, którzy mają podobne trudności i troski. Jest płaszczyzną dzielenia się osobistymi doświadczeniami, a także życiowymi pasjami. W ten sposób podopieczni placówek pomocowych zyskują energię, ładują akumulatory dzięki czemu mają motywację do dalszej pracy. Taki spontaniczny kontakt rozwija komunikację i wzmacnia zaufanie. To nie tylko dobra zabawa, ale także fundament, który wzmacnia środowisko.

ŚDS Mielec

 

Sprawdź również

1 sierpnia, nie wszyscy wtedy pamiętali – śp. Tadeusz Orłowski przed pomnikiem AK w Mielcu w 2007 r. [audio, foto]

Dziś kiedy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod mielecki pomnik Armii Krajowej przychodzi dziesiątki, a …