Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Będzie kolejne rondo w Mielcu?

Będzie kolejne rondo w Mielcu?

Jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Mielcu jest to, w którym Aleja Kwiatkowskiego przecina ulicę Przemysłową. W ostatnich latach doszło tam do sporej liczby wypadków, także śmiertelnych. Zażegnać niebezpieczne sytuacje drogowe w tym miejscu ma rondo.

 

O potrzebie budowy ronda od dawna mówią pracownicy mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie tylko ci, którzy poruszają się samochodami i w godzinach szczytu mają kłopoty z włączeniem się do ruchu z ul. Przemysłowej na Al. Kwiatkowskiego. Problem mają także piesi i rowerzyści. Czteropasmowa aleja i prosty odcinek tej drogi sprzyjają szybkiej jeździe. Na nic zdają się ograniczenia prędkości i częste kontrole mieleckiej drogówki w tym miejscu. Rozwiązaniem na spowolnienie ruchu i płynne włączanie się na główną drogę ma być rondo. Czy ono powstanie to się okaże w najbliższych miesiącach. Starostwo złożyło właśnie w ramach Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wniosek o dofinansowanie budowy ronda na skrzyżowaniu Al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową. Jeśli powiat otrzyma dotację, to nowe rozwiązanie zostanie wcielone w życie.

Planowane rondo ma się składać z wyspy środkowej o średnicy 16-metrów, dwumetrowego pierścienia najazdowego z kostki kamiennej, 10,5-metrowej jezdni, na której będą dwa pasy ruchu. Ponadto na Al. Kwiatkowskiego mają zostać wykonane tzw. wyspy kierujące dla zjeżdżających w prawo w ul. Przemysłową, zarówno od strony Osiedla jak i od strony Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

arz

Sprawdź również

Wrześniowy Bieg Konstytucji 3 Maja – Rydzów Gmina Mielec [125 zdjęć i wideo]

Tak się złożyło, że dopiero dzisiaj odbył się przełożony z powodu pandemii Bieg Konstytucji 3 …