Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Benefis „Belfra”

Benefis „Belfra”

Benefis 50-lecia pracy artystycznej Janusz Pacholec, aktor Teatru ROZMAITOŚCI im. Stefana Ostrowskiego, obchodził na scenie Domu Kultury SCK, prezentując monodram „Belfer”. Sztuka obfitowała zarówno w momenty dramatyczne, jak i komediowe, co Jubilat świetnie ogrywał, zmuszając publiczność do żywych reakcji. Dodatkowego smaczku sytuacji dodawał fakt, iż Jubilat przez dziesiątki lat swojej kariery zawodowej był nauczycielem. Może właśnie dlatego belfer w roli belfra sprawdził się znakomicie.

Benefisową laudację przed spektaklem wygłosiła dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, a jednocześnie koleżanka z Teatru ROZMAITOŚCI, Joanna Kruszyńska. Podkreśliła, że obok aktywności zawodowej Jubilat przez całe życie spełniał się w działalności artystycznej, angażował i angażuje nadal w przedsięwzięcia społeczne.Janusz Pacholec oprócz 50-lecia pracy artystycznej obchodzi w tym roku 70. urodziny, stąd zgromadzeni licznie w Sali Kameralnej Domu Kultury goście mieli podwójny tytuł do gratulacji i życzeń. Nic więc dziwnego, że po spektaklu Jubilat przez blisko godzinę przyjmował komplementy i życzenia kolejnych sukcesów artystycznych. Janusz Pacholec dziękował za wsparcie osobom, które pomagały mu zorganizować benefis, który odbył się 26 marca.

* * *

Janusz Pacholec od lat uczestniczy w wielu wydarzeniach artystycznych jako aktywny uczestnik spektakli, przedstawień kabaretowych, wieczornic i akademii. Swoją aktywność artystyczną rozpoczął już w latach 60. i 70. XX wieku, występując w przedstawieniach kabaretowych mieleckiego klubu „Podgórze”. W latach 70-80 grał w teatrze „Maska” działającym przy Zakładowym Domu Kultury RCK w spektaklach: „Ludzie z lasu”, „Igraszki z diabłem”, „Dekret” i „Czyżby”. Od 2013 r. jest aktorem Teatru „Rozmaitości” im. Stefa Ostrowskiego działającym przy Domu Kultury SCK. Ma na swoim koncie wiele udanych ról, w tym głównych. W „Rozmaitościach” zagrał w przedstawieniach: „Dziewczyny z pomysłem”, „Damy i huzary”, „Rozmowy przy wycinaniu lasu”, „Wesele”, „Ożenek”, „Królowa przedmieścia”, „Teatr Variété”. W ostatnich latach „etatowo” jest Józefem Piłsudskim podczas imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości czy rocznic bitwy warszawskiej.

Był także członkiem zespołu „Senior Show” przy Mieleckim Uniwersytecie III Wieku.

Janusz Pacholec od 2022 r. jest prezesem Stowarzyszenia Teatralnego „Proscenium”.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Przed Wielką Nocą – Włodzimierz Gąsiewski, TRZY DNI PÓŹNIEJ – tryptyk dramatyczny  nagrodzony „Złotym Piórem” Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie w 2005 r. Wydanie II – z wstępem autora: ,,Kod liczby trzy’’, uzupełnione o nowe recenzje i relacje. Mielec 2018. ISBN 9788387549657 – bezpłatny plik pdf:

Ukazał się e-book Włodzimierza Gąsiewskiego TRZY DNI PÓŹNIEJ, „Złote Pióro” ZLP Rzeszów 2005 r.

Sprawdź również

MURAL UPAMIĘTNIAJĄCY MAJOR MARIĘ MIRECKĄ-LORYŚ W NISKU

Bohaterką kolejnej edycji projektu muralowego województwa podkarpackiego – Przestrzeń Dziedzictwa – została mjr Maria Mirecka-Loryś, …