Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / 100. rocznica odzyskania niepodległości / Bieg 80-lecia Przemysłu Lotniczego na mieleckim lotnisku [275 zdjęć]

Bieg 80-lecia Przemysłu Lotniczego na mieleckim lotnisku [275 zdjęć]

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś. Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta.
Organizatorzy Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z Partnerami honorowymi Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zorganizowali bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Była to pierwszy taki bieg w naszym mieście.

ok. 300 uczestników, którzy błyskawicznie wypełnili listę startową mieli niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych M-28 i Black Hawk, będących wizytówką miasta. Biegacze wystartowali o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego słońca, a kierunek wyznaczały im zapalone światła pasa startowego.

To był bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. To była wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal ufundowany przez Urząd Miejski w Mielcu. Idealną pamiątką były również wyjątkowe koszulki biegowe z sylwetkami mieleckich statków powietrznych przygotowane przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu,  wyprodukowane przez lokalną firmę Nadruki MAGDA.

Po biegu nagrodzono najlepsze i najlepszych biegaczy w swoich kategoriach wiekowych, oraz najszybszą trójkę kobiet i mężczyzn. W sumie rozdano 36 wyjątkowych statuetek w formie samolotów przygotowanych przez Firmę Tarapata, której siedziba jest tuż obok mieleckiego lotniska.

Grupa Husqvarna – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok po ceremonii wręczenia statuetek rozlosował dla jednego z uczestników kosiarkę LC 247S, która została wyprodukowana tuż obok mieleckiego lotniska.

MOSiR Mielec zagwarantował uczestnikom elektroniczny pomiar czasu.

Od godz. 16:00 członkowie charytatywnej grupy biegowej „Solidarni” prowadzili kwestę do puszki na rzecz chorego na autyzm Damiana Halota. Damian jest synem jednego z pracowników partnera biegu – PZL Mielec.

Rozgrzewkę poprowadził znany mielecki biegacz, trener w Joy Fitness Club Mielec Jacek Żądło.

Imprezę poprowadzili Paweł Wacławki i Krzysztof Urbański

 

Nagrody dla najlepszych wręczali m.in.

 

Pełniący funkcję Prezydenta Mielca – Fryderyk Kapinos

 

Prezes Lotniska Mielec – Wojciech Bugajski

 

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu – Agnieszka Gąsiewska, Dominika Bochnak, Małgorzata Sum

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu Andrzej Jędrychowski

 

Prezes Firmy Tarapata – Regina Wiech

 

Husqvarna Gropu Renata Wilczyńska

 

Bossmen Fryzjerstwo – Piotr Winiarz

 

Ergo Hestia Oddział Grupy – Jerzy Wąs

 

 

To duże przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie nasi partnerzy:

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu

– Husqvarna Group

– Hotel i Restauracja Atena

– Firma Tarapata

– Nadruki MAGDA

– Fundacja Klub Młodych Liderów

– AvetPharma

– Projekt Zdrowie

– Joy Fitness Club

– Markpol

– Bossmen Fryzjerstwo Piotr Winiarz

– NIKmet producent wyrobów metalowych

– ErgoHestia Oddział Grupy Jerzy Wąs

– Agencja Reklamowa i Drukarnia MCDesign

– MegaEl Hurtownia elektryczna

 

wyniki na:

 

Wyniki

Fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz

„Przebudzenie” Marioli Wawrzusiak-Borcz to wystawa, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie publiczności. Niezwykłe, żelazne rzeźby …