Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Być kobietą, bo siła to ONA

Być kobietą, bo siła to ONA

Nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego przyznawane z okazji Dnia Kobiet, w tym roku  zostały wręczone bohaterkom książki „Siła to ONA” opowiadającej historię pięciu wyjątkowych kobiet. Agnieszka Czachor, Alicja Kaczmarczyk, Jadwiga Klaus, Magdalena Łączak i Maria Podobińska-Weryńska, to ich życie, pasje, zmagania z przeciwnościami, a przede wszystkim ich siła zostały spisane i zobrazowane zdjęciami przez autorów publikacji Annę Bratek i Marcina Wąsika.

 

Publikacja owa, doskonale wpisała się w – praktykowaną od kilku lat – edycję konkursu „Być Kobietą”. Może przypadek zrządził, że czas publikacji książki zbiegł się z powiatowym dniem kobiet, ale jest pewne, że pomysł – aby to właśnie kobiety wyjątkowe, zaangażowane i pełne pozytywnego uporu prowadzącego do osiągnięcia celu nagradzać – został zrealizowany.

 

Doceniając wkład kobiet w życie codzienne i w rozwój naszej małej ojczyzny, zaangażowaliśmy się w twórczy projekt Anny Bratek i Marcina Wąsika pod nazwą „Siła to ONA”, w którym przedstawione zostały kobiety szczególne, operatywne i przedsiębiorcze, które są wzorem i zasługują na to, aby je wyróżnić i pokazać na szerokim forum – powiedział Andrzej Chrabąszcz starosta mielecki.

 

Wraz ze starostą Andrzejem Chrabąszczem nagrody-krajki bohaterkom projektu wręczył Henryk Niedbała przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego.

 

Kim są bohaterki publikacji „Siła to ONA”.  Agnieszka Czachor – pierwsza kobieta pilotka w PZL Mielec, Alicja Kaczmarczyk – od ponad 10 lat prowadzi pogotowie opiekuńcze dla dzieci, Jadwiga Klaus – talent i energia, animatorka kultury i reżyser teatralny, Magdalena Łączak – znajdująca się w polskiej czołówce kobiet biegających długie dystanse na trasach górskich oraz Maria Podobińska-Weryńska – sanitariuszka i konspiratorka w czasie II wojny światowej. 

 

Poznaję wiele kobiet, które w swoim życiu robią bardzo ciekawe rzeczy. Często też swoje życie prowadzą na przekór utartym schematom. Jednak dzięki swojej determinacji osiągają sukcesy, realizują swoje pasje i pomagają innym. Widać, że drzemie w nich ogromna siła – tak o projekcie opowiada Anna Bratek.

 

Podczas gali „Być Kobietą” bohaterkami było pięć pań. Jednak codziennie na swej drodze spotykamy wiele kobiet prezentujących podobne cechy charakteru i siłę jak bohaterki projektu. Im tez należy się szacunek i podziękowanie od nas wszystkich – anonimowym bohaterkom dnia codziennego.   Doskonałym podsumowaniem czwartkowej uroczystości był występ Ireny Santor. Koncert mądry, wyważony ale i z dostojną siłą przekazu.

 

Inf. i fot. http://www.powiat-mielecki.pl/pl

Sprawdź również

„Historia polskiego orła” płaskorzeźby Tadeusza Płeszki

Tadeusz Płeszka gościł 8 listopada w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK, uczestnicząc w otwarciu swojej …