Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / „Circulus vitiosus” – promocja tomiku Zbigniewa Michalskiego

„Circulus vitiosus” – promocja tomiku Zbigniewa Michalskiego

9 listopada 2019 r. w zabytkowej kamienicy Łojczykówce przy ul. Mickiewicza w Mielcu, siedzibie organizacji pozarządowych  w tym Mieleckiego Towarzystwa Literackiego odbyło się spotkanie promocyjne najnowszej książki Zbigniewa Michalskiego pod łacińskim tytułem „Circulus vitiosus”.

Na spotkanie przybyli m.in. członkowie Towarzystwa Literackiego i sympatycy poezji, wśród gości tradycyjnie był Marek Paprocki – przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego, który ma także swoje korzenie poetyckie oraz Józef Smaczny, który m.in. ze śp. Danielem Kozdębą – prezydentem miasta Mielca w latach 2014-2018, byli inicjatorami powstania w Łojczykówce swoistego inkubatora dla organizacji pozarządowych, które nie tylko znalazły tu siedzibę, ale też radykalnie rozwinęły swoją działalność, czego najlepszym przykładem jest Mieleckie Towarzystwo Literackie.

Wieczór promocyjny uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, który przybył wraz z dyrektorem szkoły dr. Ryszardem Kuskiem. Postać Zbigniewa Michalskiego i jego drogę artystyczną przybliżył Stefan Żarów wiceprezes MTL, a następnie Barbara Augustyn oraz Katarzyna Hudy recytowały wiersze autora, który jest także prezesem i współzałożycielem Towarzystwa. W kolejnej części spotkania wystąpił już sam autor tomiku, który do tej pory wydał już kilka tomików poezji oraz redagował almanachy i roczniki literackie. Autor podkreślił, że jego wiersze są dopracowane z niezwykłą starannością, a łaciński tytuł jest ukłonem dla rzymskiej spuścizny poetyckiej, zwłaszcza aforystyki. Wiersze do publikacji napisał w sierpniu tego roku, kiedy miał bardziej spokojny czas do tworzenia. Podkreślił też, że niezwykle starannie została dopracowana okładka książki wykonana przez rzeszowskiego grafika.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe. Warto podkreślić, że na spotkanie stawili się w komplecie koledzy ze Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie, którego Zbigniew Michalski też jest członkiem, w osobach: Edward Guziakiewicz, Andrzej Talarek, Stefan Żarów oraz piszący te słowa Włodzimierz Gąsięwski, który życzy autorowi sukcesu literackiego wydanej książki i dalszych dokonań artystycznych.

Wcześniej była też zapowiadana na plakacie niespodzianka muzyczna, którą był mini koncert organkowy w wykonaniu Zygmunta Osaka z Mielca, byłego lotnika i modelarza lotniczego, który z tym niewielkim instrumentem wiąże swoje lotnicze wspomnienia.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

Fot. grupowe Józef Załucki

Sprawdź również

Od poniedziałku Stal Mielec wznawia treningi!

W piątek w godzinach wieczornych piłkarze wrócili już do Mielca. W weekend dostali wolne, by …