Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Cykl wykładów A TO CI HISTORIA

Cykl wykładów A TO CI HISTORIA

Cykl spotkań A TO CI HISTORIA!

po wakacyjnej przerwie ponownie ruszył

w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”

 

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” po wakacyjnej przerwie powraca z cyklem prelekcji i wykładów zatytułowanym A to ci historia! We wrześniu odbędą się aż trzy spotkania, o różnorodnej tematyce, spośród których każdy będzie mógł wybrać interesujący go temat.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 6 września, o godzinie 15.00 w sali karmazynowej budynku Muzeum. Będzie ono poświęcone książce dr. Pawła Feliksa Nowakowskiego zatytułowanejMaria Magdalena.

Paweł F. Nowakowski jest historykiem, teologiem, dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, wykładowcą w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie.

Wydawnictwo Znak opisuje publikację słowami:

„Apostołka Apostołów czy femmefatale Nowego Testamentu?Kim była Maria Magdalena? Kobietą wykonującą najstarszy zawód świata, najgorliwszą uczennicą Chrystusa równą apostołom czy może – jak twierdził Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci – żoną Jezusa i matką Jego dzieci?

Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza kobietę pochodzącą z rybackiej osady na północy Izraela? Co sprawiło, że stała się bohaterką obrazów wielu mistrzów malarstwa, dzieł literatów, filmów i piosenek? Dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?

Ta książka to spotkanie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a przez to intrygujących postaci z Pisma Świętego.”

Zapraszamy za niezwykle interesujące spotkanie z autorem książki zatytułowane Maria Magdalena – pułapki na ścieżkach poszukiwań.

W kolejnym tygodniu, 13 września, o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci ks. Romana Sitki. Jego postać przybliży Krzysztof Haptaś, kierownik Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich”. Czy Roman Sitko to błogosławiony na trudne czasu jak brzmi tytuł spotkania? Odpowiedzi na to i inne pytania zostaną rozwiane podczas prelekcji.

Ostatnią wrześniową propozycją będzie wykład dr Elżbiety Matyaszewskiej–W świecie chrześcijańskiej ikonografii, który odbędzie się 20 września od godziny 16.30.

Elżbieta Matyaszewska jest historykiem sztuki oraz autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z tematyki ikonografii chrześcijańskiej. Zajmuje się także sztuką i życiem artystycznym 2.poł. XIX w. oraz zagadnieniami rzemiosła artystycznego.

Prelegentka opowie, w jaki sposób można rozpoznawać świętych, co oznacza że można ich rozpoznać po towarzyszących im atrybutach. Wyjaśni także czym są rzeczone atrybuty. Podczas spotkania nie zabraknie również wielu ciekawostek z dziedziny ikonografii, które na pewno zainteresują obecnych słuchaczy.

Udział w każdym ze spotkań jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty naszego Muzeum!

Iwona Groele

Szczegóły na plakacie…

Sprawdź również

Śp. Bogumiła Gajowiec – wspomnienie koleżanki nauczycielki z I LO, z współpracy redakcyjnej i działalności społeczno-kulturalnej

W dniu 4 marca 2021 r. dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci Bogumiły Gajowiec, …