Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Czerwcowy Kulturalny Rozkład Jazdy

Czerwcowy Kulturalny Rozkład Jazdy

3 czerwca

Finał zajęć edukacji artystycznej – 3 czerwca, godz. 18, Centrum Wystawienniczo-Promocyjne DK SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Podsumowanie roku zajęć artystycznych, jakie instruktorzy Domu Kultury SCK prowadzą z uczniami mieleckich szkół podstawowych. W ostatnim roku szkolnym taka współpraca dotyczyła wybranych klas ze szkół: SP 3, SP8, SP6.

Dostępna będzie wystawa plac plastycznych oraz małej architektury stworzonych podczas zajęć pod kierunkiem Justyny Pomykały-Berrached, Małgorzaty Wagi-Zając oraz Huberta Pomiankiewicza.

Publiczność obejrzy pokazy taneczno-muzyczne przygotowane pod okiem Mariusza Sosińskiego, Macieja Fijałkowskiego, Kazimierza Kozioła.

4 czerwca

„Na ludowo, na wesoło” – koncert popis DZT „Ziemia Mielecka”, ZPiT „Mali Rzeszowiacy” oraz grupy wokalnej „Kameleon” – 4 czerwca, godz. 17, sala widowiskowa DK SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Grupa młodsza Dziecięcego Zespołu Tańca „Ziemia Mielecka” pokaże się w rodzimych tańcach lasowiackich i w tańcach sądeckich, grupa starsza – w suicie tańców Górnego Śląska oraz tańcach i przyśpiewkach żywieckich. Zespół prowadzi Alicja Skopińska. Grupy początkujące „Małych Rzeszowiaków” zaprezentują poleczkę oraz krakowiaka. Instruktorem tańca grup początkujących jest Beata Sudoł.

Zespół Pieśni i Tańca„Mali Rzeszowiacy”zatańczy tańce wielkopolskie i kujawiaka.Opiekunem zespołu jest Mariusz Bożek.

Grupę wokalną „Kameleon” przygotuje do występu Jolanta Dudzik.

10 czerwca

Finał XV edycji Konkursu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości „Plastykon” – 10 czerwca, godz. 10, Centrum Wystawienniczo-Promocyjne DK SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Konkurs dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej PLASTYKON to mielecki przegląd prac uczennic i uczniów szkół podstawowych i średnich. Jest podsumowaniem całorocznej twórczości artystycznej na forum miasta. Konkurs powstał z inicjatywy Domu Kultury SCK, który od lat jest jego organizatorem. Celami konkursu są: przegląd twórczości artystycznej, rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia oraz doskonalenie technik. Dla wielu uczniów i uczennic jest to okazja do debiutu artystycznego i wystawienniczego. Tematyka konkursu jest dowolna i nie ogranicza zakresu ocenianych prac.

W pierwszym etapie prace plastyczne są wybierane przez opiekunów artystycznych i nauczycieli w rekrutacji wewnętrznej. 10 najlepszych prac z każdej szkoły bierze udział w ocenianiu przez niezależne jury w trzech kategoriach wiekowych (I kategoria – klasy 1-4 szkoły podstawowej, II kategoria – klasy 5-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, III kategoria – szkoły średnie). Nagradzane są różnorodne prace plastyczne: obraz, ilustracja, grafika, kolaż. W poprzedniej edycji zgłoszono ponad 100 prac. Każdemu „Plastykonowi” towarzyszy pokonkursowa wystawa zwycięskich prac w Domu Kultury SCK.

11 czerwca

Spektakl Teatru „Magia” DK SCK pt. „Planeta G.N.U” – 11 czerwca, godz. 17, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Spektakl mieleckiego przedstawienia jest inspirowany scenariuszem Umberto Eco – „Gnomy z planety GNU”. Tytułowa planeta G.N.U. przeciwstawiona jest Ziemi, której mieszkańcy są zadowoleni i dumni, chociaż planeta jest nawiedzana wybuchami kataklizmami, których źródła leżą w zanieczyszczeniach, w których planeta tonie. Ale Ziemianom, trapionym nałogami i chorobami, zdaje się, że do szczęścia brakuje tylko podbojów. Niestety, na Ziemi wszystko już zostało odkryte i podbite, pozostaje więc tylko wyprawa kosmiczna, podczas której mogliby zdobyć złoto, srebro i zagarnąć dla siebie inne skarby natury. Po naradzie ze swoją świtą Król Ziemi postanawia wysłać misję kosmiczną, która ma zrealizować ten cel. I tak się dzieje. Ziemianie znajdują planetę G.N.U., której mieszkańcy bardziej niż złoto cenią sobie  nieskażoną naturę i zdrowy tryb życia. Dziwią się Ziemianom, że niszczą swoje otoczenie, że smog zasnuwa niebo nad ich planetą. Kosmiczni wysłannicy z Ziemi zaczynają rozumieć, że być może nie po złoto i diamenty, ale po inny styl życia przybyli na planetę G.N.U. Tymczasem najmłodsze pokolenia Ziemian zaczyna rozumieć, że kierunek obrany przez ich przodków wiedzie wprost do zguby…

W spektaklu wezmą udział dzieci ze szkół podstawowych i średnich. Na scenie pojawi się 13 aktorów.

12 czerwca

Koncert „Leć pieśni w dal” z okazji odsłonięcia tablicy upamiętniającej Stanisława Lachmana, który został patronem skweru za Domem Kultury SCK – 12 czerwca, godz. 18, park za Domem Kultury.

Organizator: Towarzystwo Śpiewacze „Melodia”, Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

W imprezie plenerowej związanej z uroczystym odsłonięciem tablicy upamiętniającej Stanisława Lachmana, patrona parku za Domem Kultury SCK, udział wezmą: chór mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” i Mielecka Orkiestra Dęta. Koncert będzie także okazją do oddania hołdu wielkim Polakom, których jubileusze zostały uchwalone przez Sejm RP na rok 2022.

W części pierwszej, oficjalnej części koncertu usłyszymy pieśni patriotyczne i poezję wybitnych polskich poetów. W drugiej, rozrywkowej – piosenki z repertuaru m.in. Mieczysława Fogga, Marii Koterbskiej, Jerzego Połomskiego, Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny. Recytatorami będą członkowie Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”.

Zarówno chór jak i orkiestrę przygotuje i poprowadzi podczas koncertu Maciej Fijałkowski.

15 czerwca

Podsumowanie roku artystycznego Szkoły Tańca „Gala” – 15 czerwca, godz. 17.30, Centrum Wystawienniczo-Promocyjne DK SCK.

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

W widowisku tanecznym udział wezmą pary reprezentujące Szkołę Tańca „Gala Mielec”. 

Zobaczymy tańce standardowe oraz latynoamerykańskie w wykonaniu par dziecięcych i młodzieżowych, m.in. finalistów Mistrzostw Polski w kategorii od 10 do 11 lat z 2021 r. Pary trenują pod okiem Mariusza Sosińskiego.

25 czerwca

Koncert w wykonaniu Joanny Smajdor „Tyle słońca… Tribute to Anna Jantar” – 25 czerwca, godz. 20.30, Park im. St. Lachmana(za Domem Kultury SCK).

Organizator: Dom Kultury SCK.

Wstęp wolny.

* * *

Usłyszymy największe przeboje Anny Jantar w wykonaniu wokalistki i pianistki Joanny Smajdor, której akompaniował będzie na pianinie Jakub Kotowicz. Piosenki Anny Jantar znają i śpiewają wszyscy. Mielecka publiczność będzie miała okazję usłyszeć takie przeboje jak m.in.: „Ktoś między nami”, „Moje jedyne marzenie”, „Wielka dama”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Co zrobimy z tą miłością”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Za każdy uśmiech”, „Zawsze gdzieś czeka ktoś”, „To co mam”. Zapowiada się piękny, muzyczny wieczór w plenerze.

Joanna ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Z powodzeniem brała udział w programach rozrywkowych „Mam talent” i „The Voice of Poland”. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych m. in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej itd. Od kilku lat aktywnie koncertuje, współpracując z topowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Jest także wokalistką Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective.

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

„Opowiem Ci o Sprawiedliwych”

„Opowiem Ci o Sprawiedliwych” – projekcja koncertu beatyfikacyjnego „Sprawiedliwiz Markowej”, spotkanie z współautorem książki „Błogosławiony …