Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / ,,Czytanie łączy pokolenia”

,,Czytanie łączy pokolenia”

W czwartek 15 maja zakończył się XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. ,,Czytanie łączy pokolenia” – takie hasło towarzyszyło tegorocznej bibliotecznej majówce, która rozpoczęła się 8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek.

 We wszystkich Filiach Bibliotecznych naszej gminy: Chorzelowie, Podleszanach, Rzędzianowicach, Trześni, Woli Mieleckiej i Złotnikach w duchu tej idei realizowano imprezy promujące czytelnictwo. Był to ,,gorący” czas dla bibliotekarzy i okazja, aby uświadomić społeczeństwu, jak ważnym elementem rozwoju kulturalnego i intelektualnego jest czytanie książek. Wspólne czytanie, które umacnia i buduje więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem, rozwija język i wyobraźnię, pomaga w zrozumieniu ludzi i siebie, a także uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych.

Jak co roku, program obchodów Tygodnia Bibliotek obfitował w różnorodne propozycje dla wszystkich użytkowników bibliotek.

Były to warsztaty dla dzieci – ,,Na ludową nutę”, spotkania z najmłodszymi czytelnikami – uczniami szkół podstawowych, połączone z konkursami literackimi i mini quizami np. ,,Czytała mama, czytała babcia, czytasz Ty?” , ,,W królestwie bajek”. Odbywały się kiermasze używanej książki, wielopokoleniowe spotkania czytelnicze, na których prezentowano nowości wydawnicze i książki warte przeczytania.  W tych dniach można było obejrzeć okolicznościowe wystawy – ,,Różne oblicza książki” i wystawki prac plastycznych dzieci: ,,Mały ilustrator”, ,,Mój ulubiony bohater literacki”.

 Odbywały się też cykle spotkań, na których dorośli i młodzież czytali dla naszych milusińskich wiersze polskich poetów.

Innych ciekawe formy, które należy  wymienić to: Maraton Czytania, ortograficzna corrida gimnazjalistów ,,Złap byka za rogi”, konkurs ,,Zostań mistrzem pięknego czytania”.

Tydzień Bibliotek był okazją by zapoznać się bliżej z działalnością naszych placówek, księgozbiorami, nowościami, a przede wszystkim okazją do dobrej zabawy!

Justyna Ryczek

,,Czytanie łączy pokolenia”

Sprawdź również

„My jesteśmy wierni kibice” – nowa wystawa w „Jadernówce”

Od następnego czwartku, 10 września, w naszej galerii czynna będzie wystawa fotograficzna „My jesteśmy wierni …