Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / DECYZJA RIO WS. UCHWAŁY SEJMIKU PRZYZNAJĄCEJ DOTACJE NA PRACE KONSERWATORSKIE

DECYZJA RIO WS. UCHWAŁY SEJMIKU PRZYZNAJĄCEJ DOTACJE NA PRACE KONSERWATORSKIE

Uchwała przyjęta 29. sierpnia przez Sejmik Woj. Podkarpackiego, dotycząca udzielenia dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach nie narusza prawa. Taką decyzję podjęła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Oznacza to, że decyzja podjęta przez radnych na nadzwyczajnej sesji, zwołanej na 29. sierpnia przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz Prawicy Rzeczpospolitej jest ważna.

 

Wcześniej większość radnych opozycji odrzuciła możliwość jej procedowania podczas nadzwyczajnej sesji w dniu 5. sierpnia.

 

Uchwała przyznawała lub zwiększała dotację dla 30 zabytkowych budynków na terenie województwa podkarpackiego na łączną kwotę prawie 340 tysięcy zł. W zdecydowanej większości są to obiekty sakralne. Termin przyjęcia uchwały przez sejmik był istotny, ponieważ czasu na wykorzystanie pieniędzy jest niewiele, a wnioski ws. remontowanych zabytków muszą być sprawdzone, konieczne jest podpisanie umów, uruchomienie procesu wyboru wykonawcy i ogłoszenie przetargów.

 

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP w Rzeszowie

Sprawdź również

Włamywali się do myjni samoobsługowych

31.12.2020. Dwóch mieszkańców gminy Mielec odpowie za włamania i kradzieże. W świąteczny weekend mężczyźni włamali …