Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Dni Otwarte ZS w Radomyślu Wielkim

Dni Otwarte ZS w Radomyślu Wielkim

„Z myślą o naszych przyszłych uczniach…” Pod takim hasłem w dniach 16 -17 marca w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim odbyły się dni otwarte szkoły. Zostały one zaplanowane i zrealizowane z dużym rozmachem oraz nakładem pracy nauczycieli i uczniów.

Forma Dni Otwartych pozostaje niezmienna od kilku lat. Młodzież z okolicznych gimnazjów miała okazję poznać oferowane przez szkołę kierunki kształcenia podczas rzeczowej i obszernej prezentacji każdego z nich. W tym roku odwiedzili  nas uczniowie szkół w miejscowościach, które sąsiadują z Radomyślem Wielkimi: Wadowice, Radgoszcz, Zasów i Jastrząbka Stara. Nie zabrakło oczywiście młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Wyjątkową atrakcją tegorocznych Dni Otwartych dla zawodu technik informatyk był pokaz drukowania 3D, który został zrealizowany dzięki uprzejmości pana Zbigniewa Węgrzyniaka. W trakcie trwającego 20 minut pokazu przedstawiona została historia powstania drukarek 3D oraz przykładowe wydruki, które były nagrodą dla gimnazjalistów biorących udział w krótkim konkursie. Kierunkiem , który również cieszył się zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej, był technik handlowiec. W przygotowanie praktycznej i rzeczowej prezentacji zaangażowały się uczennice z klasy III technikum. Pokazały one młodszym kolegom aspekty pracy związane ze swoim przyszłym zawodem, takie jak rozliczenie PIT czy praca z kasą fiskalną. Kolejnym kierunkiem kształcenia prezentowanym podczas Dni Otwartych był fryzjer. Dynamiczna i ciekawa prezentacja fryzur przygotowana została przez uczniów klasy III ZSZ oraz wspierającego ich nauczyciela przedmiotów zawodowych, pana Łukasza Rusinowskiego. Nie mniej interesujące prezentacje zawodów zostały przygotowane dla kierunków operator obrabiarek skrawających oraz mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Uczniowie z klasy III ZSZ zaprezentowali sprzęt i narzędzia, z którymi spotykają się, na co dzień podczas swoich praktyk zawodowych. Sprawnie i dokładnie złożyli silnik samochodu i tą umiejętnością zaskoczyli uczniów gimnazjów. Pan Dyrektor przedstawił możliwości przyszłej pracy oraz rozwoju zawodowego po skończeniu nauki w danym zawodzie. Z nowością, jaką jest kierunek wędliniarz, gimnazjaliści zostali zaznajomieni w postaci prezentacji multimedialnej, w której przedstawione zostały główne założenia kierunku kształcenia oraz możliwości przyszłej pracy. Zawód wędliniarz, który wraca do oferty Zespołu Szkół po kilku latach, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie okolicznych zakładów, które potrzebują wyspecjalizowanych pracowników w tym kierunku. Radomyśl Wielki i okolice to „zagłębie wędliniarskie” – łatwo znaleźć praktykę i prace w zawodzie wędliniarz, o czym przekonywał Pan Dyrektor podczas swojego przemówienia.

W przerwach pomiędzy prezentacjami swoje zdolności wokalne prezentowały uczennice klasy I Technikum i II Technikum, a młodzież częstowała się przygotowanymi przez uczennice zawodu cukiernik – pod kierunkiem pani Marty Pluty – słodyczami.

Po skończonych prezentacjach Pan Dyrektor podsumował Dni Otwarte i zachęcił do wybrania Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim.

Wszystkim gimnazjalistom i ich rodzicom chcemy przypomnieć, że szkoła prowadzi nabór do technikum na kierunku technik informatyk oraz technik handlowiec, zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, operator obrabiarek skrawających oraz nowość w tym roku – kierunek wędliniarz. Dla wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem wykształcenia Zespół Szkół oferuje Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych z zajęciami w sobotę i niedzielę.

 

Anna Bratek
Rzeczniczka prasowa
Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

 

Dni Otwarte ZS w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Schönanger – Orłów (kolonia niemiecka Nowe Pławo 1783–1945) oraz Pławo i Wola Pławska (wsie królewskie) nowa książka Włodzimierza Gąsiewskiego

Pod koniec grudnia 2024 r. ukazała się książka Włodzimierza Gąsiewskiego pt. „Schönanger – Orłów (kolonia …