Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dwie medalistki od „Snu”

Dwie medalistki od „Snu”

Dwie prestiżowe nagrody zdobyły mielczanki w 10. edycji Polsko-Czeskiego Konkursu Plastycznego „Sen” w Katowicach, któremu patronował Prezydent Katowic Marcin Krupa. Najwyższy laur w kategorii wiekowej 7-9 lat zdobyła Martyna Zielińska, a drugie miejsce w kategorii wiekowej 16-18 lat wywalczyła Aleksandra Kagan.

Obie laureatki są uczestniczkami zajęć plastycznych Domu Kultury SCK w Mielcu. Dziewczęta spisały się znakomicie, zwłaszcza że do konkursu zgłosiło się ponad 2000 tysiące uczestników, z Polski, Czech i… Tajwanu. Jury oceniło 2340 prace konkursowe (w VI kategoriach), które – jak piszą organizatorzy – były na tak wysokim poziomie, że był wielki problem z wyborem laureatów.

Organizatorzy, Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach i Střediskovolnéhočasu Korunka Ostrava, tak zachęcali do udziału w konkursie:„Sen – kolorowy lub czarno-biały, piękny lub brzydki, miły lub straszny, taki, który pamiętamy długo i taki, o którym zapominamy po przebudzeniu. We śnie możemy latać, przechodzić przez ściany, podróżować na Księżyc, chodzić po wodzie, być poszukiwaczem skarbów, kowbojem lub księżniczką – możemy być kim chcemy! Sen może być konkretnym wydarzeniem lub całkowitą abstrakcją. Może być wspomnieniem lub wizją przyszłości, nawet tej najbardziej odległej. Podziel się z nami swoimi snami”.

Nasze utalentowane dziewczęta, które zresztą nie po raz pierwszy brylują w konkursowych zmaganiach w Polsce i zagranicą, świetnie odnalazły się w tej sennej wizji świata.

Gratulacje należą się także Edwardowi Kociańskiemu, który w Domu Kultury SCK od wielu lat prowadzi warsztaty plastyczne i sprawuje opiekę nad plastycznymi talentami, w tym nad Martyną i Olą.

Konkurs rozstrzygnięto w kwietniu.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Uwaga na niedźwiedzie!

11.06.2024. Myśliwi z Podgórskiego Koła Łowieckiego w Tarnowie, przekazali mieleckiej Policji zdjęcia z fotopułapek, na …