Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Trzeźwy poranek” z nietrzeźwym kierowcą – podsumowanie działań w powiecie mieleckim

„Trzeźwy poranek” z nietrzeźwym kierowcą – podsumowanie działań w powiecie mieleckim

Mieleccy policjanci zatrzymali 1 kierującego, który wsiadł za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach wczorajszych działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano blisko 600 kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili wczoraj od rana działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 597 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 1 kierującego, który wcześniej pił alkohol.

Przed godz. 6, na ul. Wojska Polskiego w Mielcu mundurowi zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego fiatem, który został przebadany na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 47-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

inf. i fot.: podkom. Bernadetta Krawczyk

źródło: http://mielec.policja.gov.pl/rmi/informacje/wydarzenia/127573,quotTrzezwy-poranekquot-podsumowanie-dzialan-w-powiecie-mieleckim.html

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …