Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „ELEKTRYK” – SZKOŁA, KTÓRA PROMUJE ZDROWIE

„ELEKTRYK” – SZKOŁA, KTÓRA PROMUJE ZDROWIE

Dużym sukcesem zakończył się udział grupy uczniów z mieleckiego „Elektryka” w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie”. Szkoła uplasowała się na drugim miejscu – na 207 placówek biorących udział w konkursie.

VI edycja ogólnopolskiego konkursu  organizowanego przez Fundację BOŚ Bank  „Czas na zdrowie” zakończyła się w środę, 11 października, uroczystą galą zorganizowaną w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. W gali uczestniczyły nagrodzone i wyróżnione zespoły uczniowskie promujące zdrowy styl życia oraz ich opiekunowie i zaproszeni goście.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do konkursu zgłosiło się 207 szkół. W skład zespołu, który reprezentował Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w tej konkurencji, weszły uczennice: Alicja Betel, Karolina Błażejowska, Anglika Bomba, Natalia Bugaj, Marzena Dereń, Magdalena Kapinos, Daria Flis, Alicja Masztalerz, Dominika Twaróg i Weronika Samuś oraz opiekunowie: Agnieszka Kusak i Roman Gruszecki. Pierwszy etap – tzw. „Rozgrzewka” – zakończył się dla grupy drugim miejscem. Na takiej samej lokacie „Groszunie” uplasowały się w drugim etapie „Festynu Zdrowia”.

Przedstawiciele „Elektryka”, wraz z wicestarostą Marią Napieracz, odebrali nagrody z rąk reprezentantów Fundacji BOŚ: wiceprezes Barbary Lewickiej – Kłoszewskiej oraz koordynatorki projektu i specjalisty ds. żywienia Aleksandry Koper.

Na terenie Polski, jak wynika ze statystyk Fundacji BOŚ, w „Festynie Zdrowia”, brało udział około 60 tys. osób. – Dziękujemy wszystkim, którzy mieli udział w tworzeniu i przebiegu  Festynu Zdrowia w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego. Na sukces złożyła się praca nie tylko zespołu, ale również patronów festynu, sponsorów żywności ekologicznej i zdrowej, zaproszonych gości. Tak więc sukces zawdzięczamy działaniom tych wszystkich ludzi, którzy są zgodni w kierunku promowania idei zdrowia, racjonalnego żywienia i odpowiedniej aktywności ruchowej – przekazuje nagrodzona grupa z „Elektryka”. Swoje podziękowania szkoła kieruje do następujących firm i instytucji: Poradnia „Polecany Dietetyk”, „Smukłe Widelce”, „Dom Weselny Bacówka” , „Mieleckie Echa”, „Bio – Eko” Ekologiczne P.P.H.U.,  „Eko Farma Świętokrzyska”, Firma „Złoto Polskie”,  Gospodarstwo Ekologiczne „Oaza Ekologiczna”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska  w Jasienicy  Rosielnej,  „Rolmlek” sp.z o.o., „Soligranno”,   „Garden” Gospodarstwo Ogrodnicze, „Lavendziarnia  Stoki 6”, Pasieka „Mimoza”, „Kalina” Sklep Ogrodniczy, Hipermarket „A&K”SPAR”, FH „VIGO”, „Dolina Smaków”, „Grześkowiak”, „Naturia” S.C.,  „Bistro Jacek i Placek” , „Zielona Budka” Mielec oraz firma „Xerima”.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

 

 

Sprawdź również

„Ekstremalny Plac Zabaw” w Mielcu po raz kolejny [101 zdjęć]

3 lipca 2020 r. Miasto Mielec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu Studio Wizualne …