Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Fantastyczny Stanisław Lem

Fantastyczny Stanisław Lem

Miejska Biblioteka Publiczna SCK zaprasza na wystawę, której tematem jest twórczość Stanisława Lema. Ekspozycja związana jest z ustanowionym na 2021 r. Rokiem Stanisława Lema, a obchody opatrzone są hasłem: #Lem 2021. Widziałem przyszłość.

Wystawę „Fantastyczny Stanisław Lem” możemy obejrzeć w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK, a składają się na nią: książki, audiobooki, zdjęcia oraz informacje biograficzne. Wystawa powstała w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Jego powieści i opowiadania, zaliczane do kanonu literatury światowej, przetłumaczono na ponad czterdzieści języków i wydano w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. „Solaris”, „Głos Pana”; „Cyberiada” czy „Bajki Robotów” to tytuły, które były i są nadal inspiracją dla pisarzy, twórców kina i teatru. Ekranizacje jego utworów należą do jednych z najbardziej znanych filmów światowego kina, a motywy z jego twórczości stanowią nieodłączne elementy kultury masowej. Wysoko cenione są także publikacje popularnonaukowe i publicystyczne Stanisława Lema, zwłaszcza te dotyczące filozofii nauki, estetyki i krytyki literackiej. Wystawa „Fantastyczny Stanisław Lem – będzie czynna w MBP do końca lutego.Wszystkie pozycje książkowe i audiobooki są dostępne do wypożyczania. Zapraszamy w przyszłość.

Małgorzata Rojkowicz

#RokLema

copyright© Tomasz Lem,

nazwisko ® Lem jest zastrzeżonym prawnie słownym znakiem towarowym

 

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …