Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / „FASCYNACJE” MARZENY SASOR ZE ZŁOTNIK

„FASCYNACJE” MARZENY SASOR ZE ZŁOTNIK

„FASCYNACJE”

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU

MARZENY SASOR ZE ZŁOTNIK

 

reklama

 

 

        24 listopada w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Marzeny Sasor, malarki ze Złotnik pt. „Fascynacje”. Wśród przybyłych na otwarcie gości byli m.in. Wojt Gminy Mielec pan Józef Piątek, radny wsi Złotniki pan Kazimierz Kumorek oraz sołtys wsi Złotniki pani Zofia Załucka. Wystawę otwarła dyrektor Ośrodka Kultury w Chorzelowie pani Dorota Kieraś – Jędrychowska. Przedstawiła zgromadzonym postać bohaterki wieczoru – malarki Marzeny Sasor oraz podziękowała za przybycie licznie zgromadzonej publiczności: rodzinie, przyjaciołom oraz miłośnikom sztuk plastycznych. Następnie sama artystka opowiedziała o  swojej przygodzie z malarstwem oraz o fascynacji tematami podejmowanymi w obrazach i rysunkach.  

          Wystawę „Fascynacje” obejrzeć można do 10 grudnia 2015 r.

 

MARZENA SASOR

      Mieszka w Złotnikach. Ukończyła mieleckie liceum w Zespole Szkół Budowlanych. Po zakończeniu szkoły czas wolny spędzała rysując, nie tylko ołówkiem, ale też węglem, kredkami, a także długopisem. Bardzo szybko hobby to przerodziło się w jej pasję i stało się ważną częścią życia artystki. Z czasem, poszukując nowych środków wyrazu, odkryła farby olejne, które otworzyły przed nią wiele możliwości. Będąc samoukiem każdy obraz traktuje jak nowe wyzwanie i lekcję. Największą radość w malowaniu sprawiają pani Marzenie uzyskiwane efekty, a każdy postęp daje ogromną satysfakcję. Inspiracje czerpie z wielu dziedzin, m.in. z polskiego malarstwa XIX-wiecznego, literatury i muzyki współczesnej, jak również dawnych pieśni. W swoich obrazach artystka  przelewa na płótno swoje fascynacje i zainteresowania. Najchętniej podejmowaną przez nią tematyką są portrety oraz sceny z życia kozaczyzny.

     Jest członkiem Klubu Środowisk Twórczych TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu i uczestniczy w wystawach organizowanych przez klub.

     Wystawa “Fascynacje” jest pierwszą indywidualną prezentacją prac malarskich i rysunkowych Marzeny Sasor.

 

Anna Surowiec – Ośrodek Kultury w Chorzelowie

 

 

 

„FASCYNACJE”

Sprawdź również

Folkowy 8 marca – wspomnienie na umilenie kwarantanny

Z niewielkim opóźnieniem publikujemy informację o koncercie, który odbył się 8 marca 2020 r. Mamy …