Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Gala plebiscytu „Złoty Inżynier

Gala plebiscytu „Złoty Inżynier

Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas  uroczystej Gali podsumowującej XX edycję plebiscytu „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera” wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym i wybitnym inżynierom, członkom Naczelnej Organizacji Technicznej. Złoty Krzyż Zasługi z rąk prezydenta otrzymał mielczanin – Ekspert w Biurze Projektów Rozwojowych DTR PZL Mielec A Sikorsky Company dr inż. Włodzimierz Adamski.

 

– Być inżynierem oznacza zwiększone szanse na to, aby być praktycznie użytecznym dla Ojczyzny. To oznacza również posiadanie pewnych cech, umiejętności, których mamy deficyt jako naród i ten deficyt chcemy uzupełniać – mówił Bronisław Komorowski podczas uroczystości 25.marca 2014 roku w Pałacu Prezydenckim.
 – Polsce jest potrzebny taki inżynierski pragmatyzm, inżynierska praktyczność, inżynierska dokładność, solidność, a także inżynierski romantyzm – podkreślił. Dodał także, że Polska potrzebuje inżynierskiego podejścia do problemu innowacyjności, ale także gospodarności.

 

Wspominając o  romantyzmie inżynierskim Bronisław Komorowski mówił, że w różnych stronach świata spotykał trwałe ślady po polskich inżynierach, którzy odcisnęli tam piętno swoich marzeń o wielkości, o nowych zdobyczach, nowych możliwościach.

– Jestem przekonany, że to jest początek procesu, w którym być inżynierem to będzie brzmiało nie tylko pięknie, nie tylko dumnie, ale będzie to absolutny powód do przekonania, że tędy wiedzie droga do rozwoju własnego, Ojczyzny, polskiej gospodarki . Wyróżnienia "Złotego Inżyniera" przyznawane są przez "Przegląd Techniczny", którego historia sięga lat 60. XIX wieku,  to także jest jakaś wskazówka, jakiś symbol, bo to jest kontynuacja polskich marzeń o nowoczesności, polskich marzeń o zamożności, polskich marzeń o rozwoju gospodarczym naszego kraju, nawet, kiedy go nie było na mapie świata – powiedział prezydent.

Inżynier z PZL Mielec nagrodzony przez Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego

 

Następujący wybitni Inżynierowie zostali odznaczeni przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zasługi w działalności na rzecz rozwoju innowacyjności i wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Włodzimierz Adamski, Teresa Laskowska oraz Stanisław Radkowski.

Brązowe Krzyże Zasługi dostali: Artur Badyda, Agata Bieńczak, Grzegorz Gańko, Aldona Garbacz-Klempka, Robert Kubica, Andrzej Łatka, Marek Pater i Antoni Świątek

Po uroczystości odznaczeń Prezydent RP wziął udział w uroczystym wręczeniu statuetek i dyplomów jubileuszowej XX edycji plebiscytu „Złoty Inżynier”.

 

 

Dr inż. Włodzimierz Adamski pracuje jako Ekspert w Biurze Projektów Rozwojowych DTR PZL Mielec A Sikorsky Company.
 

A oto, co o dr inż. Włodzimierzu Adamskim sądzą polskie autorytety naukowe.

 

Prof. dr hab. inż. Józef Kuczmaszewski z Politechniki Lubelskiej: dr inż. Włodzimierz Adamski posiada udokumentowany dorobek, zwłaszcza wdrożeniowy w środowisku naukowym specjalistów od komputerowego wspomagania projektowania technologii jest Osobą znaną, uczestniczy czynnie w konferencjach naukowych tego środowiska, realizuje projekty badawcze. Należy zauważyć, że dr inż. Włodzimierz Adamski skutecznie łączy pracę w przemyśle z aktywnością w zakresie popularyzacji nauki i samej nauki. Ta aktywność doprowadziła do uzyskania wyników, które mogą być zaliczane do ważnych osiągnięć dr inż. Włodzimierza Adamskiego i być dowodem na jego zauważalny wkład w rozwój nauki o informatyzacji projektowania konstrukcji i technologii.

 

Prof. dr hab. inż. Jerzy Pokojski z Politechniki Warszawskiej: Na podkreślenie zasługuje szeroki kontekst merytoryczny dokonań dr inż. Włodzimierz Adamskiego. Próbując ująć to z aktualnej perspektywy naukowej można określić wspomniany kontekst jako wybrane elementy projektowania i rozwoju produktu (product design and development) w przemyśle lotniczym. Dorobek naukowy dr W. Adamskiego jest znaczący. Koncentruje się on na rozwoju i praktycznym doskonaleniu, realizowanym na drodze wdrożeń przemysłowych, metod projektowania mających zastosowanie w przemyśle lotniczym.

 

Prof. dr hab. inż. Edward Chlebus z Politechniki Wrocławskiej: Dr inż. Włodzimierz Adamski jest bardzo doświadczonym specjalistą w obszarze projektowania, technologii wytwarzania i rozwoju nowych produktów, zwłaszcza w branży lotniczej. Jest autorem lub współautorem 86 publikacji, a po doktoracie opublikował 45 publikacji naukowych, z czego 4 artykuły obcojęzyczne w czasopismach,, 4 artykuły w czasopismach krajowych, 12 artykułów w zeszytach naukowych, 1 książkę i 1 monografię oraz 19 publikacji na konferencjach międzynarodowych i krajowych. Oprócz tego dr inż. Włodzimierz Adamski posiada imponujący dorobek wdrożeniowy ok. 150 pozycji, jest autorem 87 ekspertyz technicznych i naukowych. Jest to, zatem duży dorobek naukowy, systematycznie rozwijany, będący wynikiem wielu projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w branży lotniczej, ale posiadający również dużą wartość dla innych branż produkcyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego dorobek projektowo-wdrożeniowy. Odnosi się to też do prac realizowanych dla światowych firm takich jak Boeing Company, BAE Systems, Pratt & Whitney, Locheed & Martin i innych. Dr inż. Włodzimierz Adamski opracował i koordynował wdrożenie projektu ”Przemysł lotniczy i maszynowy” oraz był kierownikiem wielu projektów w obszarze konstruowania i wytwarzania części lotniczych, opracowania sieciowych rozwiązań do projektowania współbieżnego, wdrożenia systemów ERP i rozwinięcia technologii HSM w PZL Mielec A Sikorsky Company. Za prace wdrożeniowe był wielokrotnie nagradzany, m. in. Nagrodami NOT-u, Mistrzów Techniki i innymi resortowymi wyróżnieniami.
 

Zbigniew Wicherski

 

 P.S. Film z Gali plebiscytu „Złoty Inżynier"

 

 

Sprawdź również

Pierwszy F-16 70/72 z kadłubem tylnym wyprodukowanym w PZL Mielec

Osiągnięcie tego kroku milowego pokazuje rosnącą rolę Polski w globalnej produkcji obronnej MIELEC, Polska, 5 …