Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Grzegorz Lato spotkał się z prezydentem Jackiem Wiśniewskim i trenerem Leszkiem Ojrzyńskim

Grzegorz Lato spotkał się z prezydentem Jackiem Wiśniewskim i trenerem Leszkiem Ojrzyńskim

Do miłego spotkania doszło we wtorek (26 stycznia) w siedzibie klubu. Na Solskiego 1 przyjechał Grzegorz Lato, który spotkał się z Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego Markiem Paprockim oraz z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim. Organizatorem spotkania były władze FKS Stali Mielec.

Jednym z podstawowych celów nowych władz klubu jest wzmocnienie relacji z byłymi, legendarnymi zawodnikami i trenerami, z którymi wiążą się największe sukcesy Stali. Władze już teraz zapowiadają całą serię takich spotkań.

Pierwszą osobą zaproszoną do klubu był Grzegorz Lato, jeden z najwspanialszych zawodników w całej historii polskiej piłki. To przede wszystkim dwukrotny medalista mistrzostw świata (1974, 1982), dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich (złoto w 1972 roku i srebro w 1976 roku) oraz Król Strzelców Mundialu w 1974 roku. W reprezentacji Polski zagrał łącznie w 100 meczach, w których zdobył 45 bramek.

Równie piękną historię zapisał na kartach Stali Mielec. W latach 1969-1980 w naszym klubie wystąpił w 295 meczach, zdobywając w nich aż 112 bramek. Jest dwukrotnym mistrzem Polski (1973, 1976), wicemistrzem (1975) oraz dwukrotnym brązowym medalistą (1974, 1979). Dwukrotnie w lidze zdobywał również tytuł Króla Strzelców – były to sezony 1972/73 oraz 1974/75.

Na początku lat 90-tych Grzegorz Lato był również trenerem Stali Mielec w rozgrywkach ekstraklasy.

Podczas dzisiejszego spotkania porozmawiał z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim, któremu życzył wszelkiego powodzenia podczas zbliżającej się rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Do tych życzeń dla trenera i naszego zespołu dołączyli się również prezydent Jacek Wiśniewski i przewodniczący Marek Paprocki.

Info. i fot. PGE FKS Stal Mielec

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …