Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół z Gminy Wadowice Górne w szachach na rok szkolny 2013/2014

Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół z Gminy Wadowice Górne w szachach na rok szkolny 2013/2014

W sobotę, 19-ego października, 29-ciu uczniów szkół z terenu Gminy Wadowice Górne rywalizowało o tytuł najlepszych szachistów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Turniej rozgrywany był w trzech grupach, na dystansie 7 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na partię dla zawodnika. Nagrody przyznano odrębnie dla chłopców i dziewcząt.

W poszczególnych grupach pierwszych sześć miejsc zajęli:

Grupa A – uczniowie Gimnazjum

1. Żelazko Wojciech (Przebendów) – 7,0 pkt.

2. Mędrek Justyna (Wadowice Górne) – 6,0 pkt.

3. Krawiec Kinga (Wampierzów) – 3,5 pkt.

4. Warzecha Klaudia (Wadowice Górne) – 3,0 pkt.

5. Kozioł Maciej (Zabrnie) – 3,0 pkt.

6. Turczyn Dominika (Jamy) – 3,0 pkt.

Tytuł Mistrza Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych w kategorii chłopców zdobył Wojciech Żelazko, a w kategorii dziewcząt Justyna Mędrek.

Grupa B – uczniowie klas starszych (IV-VI) szkół podstawowych

1. Należna Gabriela (SP Wadowice Górne) – 7,0 pkt.

2. Para Joanna (SP Wadowice Górne) – 5,5 pkt.

3. Mędrek Maria (SP Wadowice Górne) – 5,0 pkt.

4. Warzecha Kamil (SP Wadowice Górne) – 4,5 pkt.

5. Kusek Dominik (SP Wadowice Dolne) – 4,0 pkt.

6. Wąż Mateusz (SP Jamy) – 4,0 pkt.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych Gminy Wadowice Górne w kategorii chłopców klas starszych zdobył Kamil Warzecha, a w kategorii dziewcząt Gabriela Należna.

Grupa C – uczniowie klas młodszych (I-III) szkół podstawowych

1. Chlebicki Mateusz (SP Wadowice Górne) – 7,0 pkt.

2. Miga Sebastian (SP Wadowice Górne) – 6,0 pkt.

3. Mędrek Grzegorz (SP Wadowice Górne) – 5,0 pkt.

4. Siembab Kacper (SP Jamy) – 3,0 pkt.

5. Turczyn Kornelia (SP Jamy) – 3,0 pkt.

6. Midura Tomasz (SP Izbiska) – 2,0 pkt.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych Gminy Wadowice Górne w kategorii chłopców klas młodszych  zdobył Mateusz Chlebicki, a w kategorii dziewcząt Kornelia Turczyn.

Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych (25,5 pkt.), przed SP Jamy (13,0 pkt.), SP Wadowice Dolne (8,5 pkt.) i SP Izbiska (5,5 pkt.).

Turniej zorganizowany został przez KGL „Szarotka” Wadowice Górne, przy wsparciu organizacyjnym Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych. Sędziowali: Adam Krawiec i Paweł Miga.

Turniej współfinansowany przez Wójta Gminy Wadowice Górne w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie promocji i rozwoju sportu – "Organizacja zawodów i imprez sportowo – rekreacyjnych na terenie Gminy, objętych współzawodnictwem dzieci i młodzieży"