Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych w mieleckim starostwie

Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych w mieleckim starostwie

Przy mieleckim starostwie zakończyła się kolejna ważna inwestycja. Od teraz dostęp do urzędu będzie jeszcze łatwiejszy dla osób niepełnosprawnych i starszych.

W ramach inwestycji przy siedzibie urzędu powstały: pochylnia dla osób niepełnosprawnych wraz z zadaszeniem, schody, drzwi przesuwne oraz dodatkowe pomieszczenie, z którego klienci starostwa będą mogli docierać bezpośrednio do windy. Łączny koszt prac wyniósł 115 tys. złotych i został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotą 29,5 tys. złotych.

Warto podkreślić, że to już kolejna inwestycja na rzecz niepełnosprawnych dofinansowana przez PEFRON. W lutym ubiegłego roku do użytku została oddana winda warta 428 tys. złotych. W jej przypadku wsparcie zewnętrzne wyniosło przeszło 100 tys. złotych.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

Monika Piątek

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …