Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Komunikat przeciwpowodziowy Powiatu Mieleckiego

Komunikat przeciwpowodziowy Powiatu Mieleckiego

W związku z intensywnymi opadami deszczu w dniu 21 maja Starosta Mielecki wprowadził na terenie gmin: Wadowice Górne, Radomyśl Wielki, Mielec, Miasto Mielec, Przecław oraz Czermin pogotowie przeciwpowodziowe.

Od godziny 21. tego dnia, do odwołania, dyżuruje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

We wczorajszym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego (21.05), któremu przewodniczył Starosta Mielecki Stanisław Lonczak  uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Prezes Zarządu OSP.

Na godzinę 6. rano 22 maja zanotowano 144 zdarzenia związane i intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej pochodziło z Gminy Przecław, skąd zgłoszono 46 przypadków podtopień budynków i 2 posesji. W Mielcu odnotowano 27 takich przypadków, a w Radomyślu Wielkim 18. Łącznie na terenie powiatu zgłoszono 131 przypadków podtopień budynków, 32 posesji, 12 dróg. Odnotowano również 5 przypadków podmycia drzew. Do mieleckiego PZZK  zaczęły już napływać zapotrzebowania na wydanie z magazynów worków na piasek. Gmina Radomyśl Wielki złożyła już zapotrzebowanie na 11 tysięcy worków.

Starosta Mielecki Stanisław Lonczak na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji na terenie Powiatu Mieleckiego. Na chwilę obecną poziom wody w Wisłoce nie przekroczył stanu alarmowego, ale wciąż rośnie.  W godzinach przedpołudniowych Starosta uczestniczyć ma w posiedzeniu Sztabu Kryzysowego zwołanego przez Wojewodę.

Marek Patyk

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …