Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Konkurs poezji religijnej

Konkurs poezji religijnej

W Domu Kultury SCK 15 listopada odbyły się eliminacje rejonowe XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Jury obejrzało 33 prezentacje konkursowe i nominowało laureatów rejonowych, którzy powalczą o zwycięstwo w finale. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej.

W pierwszej kategorii jury wyłoniło 5 finalistów: Małgorzatę Indyk (I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu), Wiktorię Bąk (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu), Darię Muchę (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu), Agnieszkę Grzyb (II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu), Dorotę Muchę (Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu). W kategorii poezji śpiewanej najlepsi okazali się: Weronika Machnik (ZST w Mielcu), Lena Mazurkiewicz (ZS w Przecławiu) oraz zespół wokalno-instrumentalny II LO w Mielcu. To oni reprezentować będą nasz powiat w finale XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który zaplanowano na 8 grudnia w Sędziszowie Młp.

Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia następującym wykonawcom: Mateuszowi Napieraczowi (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu), Justynie Dudek (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu), Aleksandrze Kościelnej (I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu), Yessice Motyl (Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu), Annie Starzyk (ZSE im. bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu), Andżelice Mazur (ZSB im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu).

Organizatorami eliminacji konkursowych był Dom Kultury SCK, a w skład jury weszli: Danuta Pado – instruktor  WDK Rzeszów, Wioletta Czapka – instruktor MGOK w Sędziszowie Młp., Jadwiga Klaus – instruktor SCK w Mielcu i Kazimierz Kozioł – instruktor SCK w Mielcu.

Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do konkursu.

Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w finale konkursu.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Jan Szymański, Jak obaliłem socjalizm

Teraz, kiedy z okazji kolejnej okrągłej rocznicy strajków z lipca 1980 r. w WSK PZL-Mielec, …