Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Majówkowe propozycje SCK

Majówkowe propozycje SCK

3 maja

Zespoły Domu Kultury SCK będą uczestniczyć w uroczystościach związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.

„Budzimy Mielec” – Mielecka Orkiestra Dęta zagra dla mielczan – początek godz. 8.30:

– plac AK – godz. 8.30

– osiedle Smoczka („mały rynek” przy ul. Szafera) – godz. 8.45

– ul. Warneńczyka – godz. 9

– osiedle Borek – godz. 9.15

– Niski Borek – godz. 9.30

– Stary Mielec (rynek starego miasta) – godz. 9.45

* * *

Koncert „Mielecka Majówka” – Big Mielec Band i Chór „Echo” wystąpią na scenie przy kościółku św. Marka, godz. 16.

 

5 maja

Koncert ZPiT „Rzeszowiacy dla Niepodległej” w plenerze – 5 maja, godz. 17, Górka Cyranowska.

Wstęp wolny.

* * *

Sukces zeszłorocznego koncertu „Rzeszowiaków” w plenerze, zainspirował kierownictwo zespołu do zorganizowania podobnego występu także w tym roku. „Rzeszowiacy” znów zagrają na Górce Cyranowskiej i – znów – dla Niepodległej, a koncert będzie częścią wydarzeń zorganizowanych w Mielcu z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. To jedno z niewielu naszych świąt narodowych obchodzonych radośnie i optymistycznie, stąd nasz kolorowy, kultywujący ludowe tradycje zespół jak ulał wpasowuje się w charakter tego święta.

W czasie koncertu „Rzeszowiacy dla Niepodległej” zespół przygotował dla mielczan wyjątkowe wydarzenia – prapremierę poloneza „Dla Polski”, który skomponowany został na potrzebę koncertów o charakterze narodowym. Autorem muzyki jest kierownik Orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy” Sławomir Stan, a choreografię zespołu przygotował Mariusz Bożek – szef zespołu. Utwór ten będzie stałym elementem repertuaru ZPiT „Rzeszowiacy” w kategorii tańców narodowych obok oberka, mazura i kujawiaka. Właśnie tym utworem rozpocznie się plenerowy koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Nowy utwór został nagrany przez członków Orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy” oraz – gościnnie – uczniów PSM I i II st. w Mielcu. Kierownik Orkiestry ZPiT „Rzeszowiacy”, jednocześnie kompozytor poloneza „Dla Polski”, serdecznie dziękuje za udział w nagraniu wszystkim muzykom. Skład zespołu, który wziął udział w nagraniu: I skrzypce: Kornelia Czechura, Martyna Piekarz, Klaudia Niziołek, Ewelina Mazur, Izabela Samołyk; II skrzypce: Michał Tulik, Filip Czechura, Kalina Rokosz, Marta Uzar; altówki: Ania Wojtas, Wiktoria Wawrów, Nina Kusek, Kasia Kluz, Michał Wieczerzak, Emilia Łachut; wiolonczele: Julia Maziarz, Paulina Borowiec, Hanna Kozioł; kontrabas – Konrad Sosiński; trąbka – Maciej Fijałkowski; puzon – Wojciech Fronc; flet – Diana Kusek; klarnet: Szymon Drzymała, Jakub Kubat.

10 maja

Wernisaż wystawy „bezsenność twórcza” Aleksandra Yasina – Galeria ESCEK, 10 maja, godz. 18.

Wstęp wolny.

 * * *

Na wystawie obejrzymy akwarele i obrazy olejne artysty, który pochodzi z Ukrainy, ale od blisko 20 lat mieszka w Połańcu. Obrazy artysty prezentować będziemy od 10 maja do 2 czerwca.

Aleksander Yasin pochodzi z Ukrainy. Tam się urodził 10 sierpnia w 1971 r, tam też zdobył wykształcenie i założył rodzinę. Od 1982 do 1986 roku uczył się w szkole plastycznej w Simferopolu. Swoje plastyczne umiejętności szlifował następnie w Liceum Plastycznym im. S.N. Samokisha, a od 1991 do 1997 r. zdobywał wykształcenie w Krymskim Instytucie Ochrony Przyrody i Budownictwa na Wydziale Architektury Krajobrazu.

AleksandrYasin od blisko ponad 30 lat jest malarzem. Jego specjalnością są akwarele, które wykonuje w niespotykany sposób przy użyciu niecodziennej techniki, ale tworzy też obrazy olejne. Jego talent malarski zyskał mu popularność na Ukrainie.

Od 2001 roku malarz wraz z rodzina przeniósł się do Polski. Mieszka w Połańcu, stąd najbliżej związany jest ze świętokrzyskim środowiskiem artystycznym. Artysta niedługo obchodził będzie 40-lecie twórczości artystycznej.

Od 1991 roku regularnie uczestniczy w międzynarodowych konkursach i wystawach. Od 2004 r. jest członkiem grupy artystów BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, od 2011 r. – członkiem Związku Artystów Polskich w Okręgu Warszawskim, a od 2013 r. – członkiem Związku Akwarelistów Polskich w Okręgu Warszawskim.

Od 1994 roku jest uczestnikiem plenerów w całej Europie. Interesuje się także grafiką i fotografią.

Jego warsztat doceniony został licznymi nagrodami i wyróżnieniami na wielu konkursach i pokazach sztuki. Otrzymał m.in. Dyplom I stopnia od Muzeum Sztuki w Symferopolu (Ukraina) na Międzynarodowym Konkursie Akwareli „VII Biennale Akwareli” 2008 r.; Dyplom II stopnia od Organizacji Rozwoju Kultury Regionu Krymu na Międzynarodowym Konkursie Akwareli „VII Biennale Akwareli” (Muzeum Sztuki Simferopol, Ukraina, 2008r.), wyróżnienie na VII Jesiennym Salonie Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2004 r.

Ma na swoim koncie ponad 70 wystaw autorskich w kraju i za granicą. Najważniejsze wystawy:

2002 – „Biennale Akwareli” – Muzeum Sztuki Simferopol, Ukraina;

2003 – „Przedwiośnie 26”, BWA Kielce, Polska;

2004 – „Biennale Akwareli 2004”- Muzeum Sztuki Simferopol, Ukraina;

2004 – “Le Salon -2004” – Societe des Artistes Francais, Parc Floral de Paris, Francja;

2004 – „VII Jesienny Salon Sztuki” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Polska;

2005 – “Le Salon – 2005” – Societe des Artistes Francais, Parc Floral de Paris (Francja);

2005 – “Cateau duBoisgelin” w galerii Pałacu Boisgelin, Plehedel, Francja;

2005 – “Credit Mutuel de Bretagne” w galeriibanku w Paimpol, Francja;

2006 – wystawa autorska w galerii BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Polska;

2006 – wystawa autorska w galerii „Nokturn” w Lublinie, Polska;

2007/2008 – wystawa autorska – Galeria MHPRL w Warszawie, Polska;

2008- wystawa autorska w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Polska;

2008 – wystawa autorska w galerii „Przy Krótkiej”, Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej, Polska;

2008 – wystawa autorska w MeriiEtoile-sur-Rhone, Francja;

2008 – wystawa konkursowa „Przedwiośnie 31″, BWA Kielce, Polska;

2008 – wystawa konkursowa „Biennale XII”, Muzeum Sztuki Simferopol, Ukraina;

2009 – wystawa autorska, Muzeum Sztuki Simferopol, Ukraina.

Obrazy Aleksandra Jasina znajdują się w prywatnych kolekcjach Krymu, Rosji, Polski, Rumunii, Czech, Niemiec, Francji, Włoch, Grecji, Norwegii, Anglii, Australii, Brazylii, Argentyny, Kanady, USA, Ukrainy, a także w zbiorach Muzeum Sztuki w Symferopolu (Krym), w Muzeum Historyczno- Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim (Polska), Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie (Polska), w zamku Boisgelin w Plehedel (Francja).

 

Sprawdź również

Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na nowy, autorski, spektakularny musical „NieUdacznicy”

Już 8 grudnia odbędzie się premiera musicalu „NieUdacznicy”, najnowszej produkcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. …