Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Mielecka Biblioteka Publiczna „Słowem” stoi – promocja „Artefaktów” 2013

Mielecka Biblioteka Publiczna „Słowem” stoi – promocja „Artefaktów” 2013

Od kilku już lat niewątpliwie głównym organizatorem wydarzeń autorsko-literackich, a także i szerzej artystycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu, działającej w ramach Samorządowego Centrum Kultury jest Grupa Literacka „Słowo” Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, której od siedmiu lat nieprzerwanie prezesuje Zbigniew Michalski, który wydał kilka tomików wierszy i jest laureatem kilka wyróżnień w konkursach poetyckich. Grupa Literacka Słowo od początku ma za swoją siedzibę Bibliotekę Publiczną w Mielcu i tam też 1 lutego 2014 r. odbyła się promocja drugiego już z kolei Mieleckiego Rocznika Literackiego za 2013 r. pod nazwą „Artefakty”, którego redakcję stanowi Zbigniew Michalski.

Na spotkanie promocyjne przybyli m.in. Bogdan Bieniek – wiceprezydent Mielca, Bronisław Kowalczuk – sekretarz Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Marek Paprocki – radny Powiatu Mieleckiego i jednocześnie poeta prezentujący się w Artefaktach, Józefa Krasoń – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – filia w Mielcu, a także wielu przedstawicieli mieleckiego środowiska kulturalnego, twórców parających się słowem, w tym także Włodzimierz Kłaczyński – nestor mieleckich literatów, członek Związku Literatów Polskich oddział w Kielcach i pisarz z Mielca Edward Guziakiewicz – członek ZLP Oddział w Rzeszowie.

Spis treści „Artefaktów” przedstawiła Maria Błażków – jako gospodarz spotkania, dyrektor Biblioteki Publicznej i jednocześnie wiceprezes TMZM w Mielcu. Głos zabrał także redaktor rocznika Zbigniew Michalski, zaś fragmenty poezji  i prozy zawartej w publikacji recytowały: Jadwiga Klaus i Magdalena Kriger – na co dzień pracujące w SCK w Mielcu. Oprawę artystyczną stanowił mini koncert duetu gitarowego z Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu oraz wykonanie z własnym akompaniamentem gitary dwóch bieszczadzkich piosenek przez Wojciecha Szczurka, którego utwory są również zawarte w bieżącym wydaniu „Artefaktów”.

W imieniu samorządu miasta Mielca, który sfinansował druk rocznika wystąpił wiceprezydent Bogdan Bieniek, a w imieniu TMZM – Bronisław Kowalczuk. Głos zabrał także autor relacji, Włodzimierz Gąsiewski – członek ZLP O/Rzeszów, który pogratulował wydawnictwa, podkreślając jego szerszy, artystyczny charakter z racji prezentowania w nim m.in. innych dziedzin sztuki, np. rysunku czy rzeźby. Włodzimierz Gąsiewski zaprosił też zebranych na piątek 7 lutego 2013 r. do Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu, gdzie odbędzie się spotkanie promocyjne, wydawanych od wielu lat przez TMZM „Mieleckich Zapisków nr 14-15 Rocznika Ziemi Mieleckiej 2012-2013”. Szersze omówienie rocznika ,,Artefakty'' przedstawimy wkrótce.

Inf., fot. i migawki wideo: Włodzimierz Gąsiewski

 

Wojciech Szczurek i jego bieszczadzka piosenka:

 

,,Artefakty’ promocja Mielec 1 II 2014 r., fot. Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

„Podkarpacka Ikonosfera”

9 stycznia otwarta zostanie wystawa pokonkursowa „Podkarpacka Ikonosfera”.  Zapraszamy do Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, gdzie …