Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Mielecki finał „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”

Mielecki finał „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”

policja profilaktykaMielec, 02-06-2016

W środowe przedpołudnie na mieleckim rynku odbył się happening zorganizowany w ramach obchodów „Ogólnopolskiego Głosu profilaktyki”. Zorganizowane przedsięwzięcie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia wolnego od wszelkiego rodzaju uzależnień oraz przemocy. Do akcji jako współrealizatorzy dołączyli się Urząd Miasta Mielca oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Romana Sitki w Mielcu.

Wzmocnienie twórczej profilaktyki oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych było celem tej inicjatywy. Policjanci podczas spotkań z młodzieżą namawiali do czynnego zaangażowania się w ogólnopolski program „Profilaktyka a TY” przekonując do mody na życie bez uzależnień i przemocy.

O godzinie 9.00 policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół im. Romana Sitki w Mielcu. Podczas spotkania rozmawiali z młodzieżą, nauczycielami i pedagogiem szkolnym o uzależnieniach od alkoholu i wszelakich substancji psychoaktywnych oraz o przemocy rówieśniczej. Dyskusja wsparta była także projekcją filmów edukacyjno – profilaktycznych. Następnie uczestnicy udali się na rynek starego miasta gdzie zachęcali mieszkańców do życia bez uzależnień i przemocy. Młodzież wręczała także przechodniom baloniki oraz zaprojektowane i wykonane przez siebie ulotki profilaktyczne.

Kulminacją wydarzenia było odczytanie przez Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Panią Agatę Ćwięka odezwy społeczności PaT  Następnie zgromadzone osoby położyły prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijały wspólnie jego rytm.
Nieodzownym elementem akcji były punkty informacyjno-konsultacyjne zorganizowane w Radomyślu Wielkim, Przecławiu, Padwi Narodowej Czerminie oraz Borowej, w których mieszkańcy powiatu mogli uzyskać porady z zakresu bezpieczeństwa i zapobiegania przemocy w rodzinie oraz możliwości pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

2 lipca 1980 r. operacja SB krypt. „LATO” wobec WSK „PZL-Mielec”

Szanowni Czytelnicy już 15 lat temu na łamach kwartalnika „Nadwisłocze” nr 3(8) z 2005 r. …