Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / MINI NARODOWY STADION ZA WSIĄ

MINI NARODOWY STADION ZA WSIĄ

20160327_163630Tak można nazwać duży, piękny i nowoczesny stadion usytuowany za wsią Nieciecza koło Żabna, niedaleko Dąbrowy Tarnowskiej. Jest to kilkunastoletni obiekt ufundowany przez sponsora strategicznego jakim jest słynny zakład pracy o nazwie BRUK – BET  będący własnością Państwa Witkowskich  –  mieszkańców ( jakże szczęśliwej) miejscowości  Nieciecza. Takiego stadionu nie powstydziłyby się nawet miasta powiatowe. Wyposażony jest w 4600 miejsc siedzących, w tym 1600 pod dachem. Na tym stadionie rozgrywane są mecze „ miejscowej „ drużyny piłkarskiej  pod nazwą : KS Bruk – Bet  Termalica Nieciecza , która w ubiegłym roku awansowała ….   do tzw. ekstraklasy. Od roku 2010 drużyna znajdowała się w w pierwszej lidze. Wieś Nieciecza liczy obecnie ok. 600 mieszkańców, więc trudno by było, żeby mogła wystawić tak znakomitą drużynę. Wobec czego zasilają ją piłkarze z odległych miejscowości. Także za mało jest mieszkańców, aby mogli wszyscy razem wypełnić choćby część trybun stadionowych. Przyjeżdżający na mecze kibice nie mogą się nadziwić niecodziennemu widokowi, jaki stanowi piękny stadion w otoczeniu pól uprawnych, obsianych przeważnie kukurydzą.

Również i mnie przypadło w udziale takie „ cudo” podziwiać dzięki temu, że nie męczyłem się przy suto zastawionym stole świątecznym, lecz postanowiłem się wybrać wraz z rodziną na krótką świąteczną wycieczkę. Przekonałem się wtedy, że naprawdę „podróże kształcą”.

Wszystko to wygląda pięknie dla zwiedzającego, jednakże w rozmowie z mieszkańcem tej wioski dowiedziałem się, że mimo tak „ cudownego” obiektu, duża część mieszkańców musiała wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy. Miejscowy zakład BRUK-BET produkujący głównie kostkę brukową, zatrudnia zaledwie ok. 50 pracowników, a miejscowe pola uprawia tylko dwóch wielkich właścicieli ziemskich.

Wobec powyższego, nasuwa się retoryczne pytanie:  Czy tak potężna inwestycja sportowa musiała być realizowana  akurat w tym miejscu ?  Równocześnie wiemy, że  jeszcze wiele gmin marzy o  standardowej hali sportowej, a miejscowa młodzież znakomicie wyżywa się na zwykłych trawiastych boiskach bez trybun.

Zachodzi jeszcze jedno pytanie : ile kosztuje utrzymanie tak wspaniałego stadionu i na jak długo starczy na to środków ?

Tak czy owak, warto tam jechać i zobaczyć to piękne dzieło.  A może będzie to bodźcem do naśladowania dla wielu innych samorządów ?  Przecież w każdej gminie mógłby być choćby jeden skromny ale przyzwoity stadion sportowy piłkarsko – lekkoatletyczny.

 

                                                                         Inf. i fot.  Kazimierz Tarapata  (z Tuszowa Narodowego)

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …