Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Młodzi szachiści w Finale Mistrzostw Polski Juniorów

Młodzi szachiści w Finale Mistrzostw Polski Juniorów

Piątka juniorów z powiatu mieleckiego zakwalifikowała się do Finału Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, które odbędą się wiosną 2014 r.  Podczas Mistrzostw Makroregionu „Małopolska – Podkarpacie, będących jednocześnie Eliminacjami Strefowymi do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików, rozgrywanych d dniach 29.09 – 06.10. 2013 w Solinie, kwalifikacje uzyskali:

W kategorii juniorów do lat 9 (rocznik 2004 i młodsi):  Ćwięka Konrad (KGL „Szarotka” Wadowice Górne) – 6,0 pkt. i 2 miejsce w grupie oraz Sypek Szymon (KGL „Szarotka” Wadowice Górne) – 3,5 pkt. i 6 miejsce.

W kategorii juniorek do lat 9: Wójtowicz Gabriela (KSz SDK-Lotnik Mielec), 5,5 pkt. i 5 miejsce w grupie.

W kategorii juniorów do lat 11 (rocznik 2003 i 2002): Dulak Karol (KSz SDK-Lotnik Mielec), 6,5 pkt. i 3 miejsce w grupie.

Do finału awansowała także Święch Joanna  z Wadowic Górnych, reprezentująca klub LKSz GCKiP Czarna, zajmując z dorobkiem 8,0 pkt. 2 miejsce w grupie juniorek do lat 11.

Turniej rozgrywany był odrębnie w poszczególnych kategoriach wiekowych, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.  Tempo gry wynosiło 90 minut na partię dla zawodnika plus bonus 30 sekund na posunięcie. Sędziował  IA Zenon Chojnicki z Mielca.

Inf. Adam Krawiec (foto arch.)

Sprawdź również

Ferie z SCK Mielec

W tym roku wszystko jest inne, ograniczone do granic wytrzymałości. Inne będą też ferie dla …