Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Młodzi z „mieleckiego” i posłanka Skowrońska w Sejmie

Młodzi z „mieleckiego” i posłanka Skowrońska w Sejmie

Posłanka Krystyna Skowrońska ufundowała 10 października wycieczkę do Warszawy dla 32. osobowej grupy uczniów Powiatu Mieleckiego, laureatów konkursów: Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna, Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki, Języka Niemieckiego,  XVI powiatowych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej, konkursu Plastycznego Zapobiegajmy Pożarom oraz laureatom w Mieleckim Konkursie Robotyki i Mechatroniki.

Młodzież zwiedziła Sejm – z pobytem na Sali plenarnej podczas obrad i Senat.  Grupą opiekowały się panie nauczycielki: Ewa Aleksiej i Ewa Krempa. Młodzi spotkali się z posłanką Skowrońską w Sejmie, gdzie obserwowali też obrady z galerii sali plenarnej, byli w Senacie, na Starówce, w Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienkach. Szczęśliwie była ładna, słoneczna pogoda. Jak ocenia Ewa Aleksiej: Ukłony w stronę Pani poseł, nie tylko za to, że jest wrażliwa na młodzież, ale także za to, że od kilku lat uczestnicy tych wycieczek nie tylko zwiedzają stolicę, ale są w miejscu, gdzie „mogą dotknąć tego, co dzieje się – tu i teraz….”

 

Konkurs „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” organizowany jest od dziewięciu lat przez grupę nauczycieli polonistów i adresowany do szkół Powiatu Mieleckiego. Nagrodę główną – wycieczkę do Sejmu funduje zawsze posłanka Krystyna Skowrońska, w tym roku do wycieczki dołączyli laureaci innych konkursów. Do tej pory Warszawę i Sejm zwiedziło około 500 osób, którym wycieczkę ufundowała K. Skowrońska.

Młodzi z „mieleckiego” i posłanka Skowrońska w Sejmie

Sprawdź również

W Święto Lotnictwa – kiedyś było tu lotnisko, teraz jest tu działkowisko…

Od kilku lat już piszemy o potrzebie chociażby symbolicznego, upamiętnienia – oznaczenia, pierwszego lotniska w …