Kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego również mieleccy modelarze rozpoczęli kolejne dziesięć miesięcy nauki. 12 września w ośrodku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu odbyło się uroczyste otwarcie sezonu sportowego Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych CKP Mielec.
Podczas otwarcia instruktor modelarski z Centrum Kształcenia Praktycznego Grzegorz Goryczka podsumował pierwszy rok istnienia modelarni, który był dla niej bardzo dobry, a także przedstawił perspektywy na bieżący rok szkolny.
Modelarnia powstała we wrześniu 2013 roku. Od początku współpracuje z klubem modelarskim działającym od 2010 r. przy Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Dzięki tej współpracy istnieje możliwość ciągłej wymiany doświadczeń między hobbystami, a także wspólnego przygotowywania różnego rodzaju imprez mających promować modelarstwo. Pod koniec marca 2014 roku modelarz z CKP Bartosz Kaźmierski (uczeń II LO w Mielcu) został Mistrzem Polski w klasie F3P- AFM, czyli lataniu zdalnie sterowanym modelem samolotu w rytm muzyki (tzw. aeromusicalu). Marzec i kwiecień to także dobre wystąpienia Eryka Halaburdy (Gim 2 Mielec) oraz Bartosza Polaka (SP 2 Mielec) podczas rozgrywek Pucharu Polski w Bochni. W pierwszy dzień wiosny (21 marca) modelarze z CKP zaprezentowali się w Gimnazjum nr 2 podczas Bardzo Kolorowego Festiwalu Artystyczno-Naukowego. Nieco ponad miesiąc później modelarze z gimnazjum i modelarnia CKP brali udział w V Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki. Zwiedzający z zainteresowaniem oglądali etapy robienia modeli rakiet, które następnie startowały z Placu AK. Drugiego dnia Festiwalu w RCTNTW przy ul. Wojska Polskiego odbyły się warsztaty modelarskie oraz pokazy akrobacji lotniczej. Kilka tygodni później mielczanie przywieźli z Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów i Seniorów w Lisich Kątach aż sześć medali. Mistrz Polski w aeromusicalu Bartosz Kaźmierski stanął na drugim stopniu podium w rakietoplanach (klasa S8D). Andrzej Rusinowski (szkolny kolega Bartka) zajął trzecie miejsce w tej klasie. Mateusz Skop zdobył srebro w makietach wysokościowych klasy S5C. Wojciech Koszelski z SP 2 w Mielcu został nagrodzony złotem klasy S5B, tzn. wysokościowych modeli redukcyjnych z mniejszymi silnikami. Najlepiej wypadł popis instruktora Grzegorza Goryczki, który przywiózł do Mielca aż dwa złote medale: S5C i S7 (makiety wysokościowe). Dwa miesiące później Bartosz Polak zdobył wicemistrzostwo świata podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych w Bułgarii.
-Oprócz poprawienia wyników w zawodach z poprzedniego roku, utrzymaniu tytułów Mistrzów Polski przez Bartosza Kaźmierskiego, Wojciecha Koszelskiego oraz mnie mamy nadzieję na wejście czterech naszych modelarzy do Kadry Narodowej– mówi Grzegorz Goryczka. Modelarze planują również uruchomienie strony internetowej, która obecnie znajduje się w budowie.
Zajęcia w modelarni Laboratorium Modelarstwa Lotniczego i Rakiet Kosmicznych CKPiDN Mielec odbywają się w piątki w godz. 1600-1900 w sali 6 w ośrodku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania przy ulicy Wojska Polskiego 2B (k. Służby Celnej, prawie naprzeciwko bramy głównej SSE) .
kram