Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Możliwy warunkowy przejazd pod wiaduktem przy ul. Sandomierskiej w Dębicy

Możliwy warunkowy przejazd pod wiaduktem przy ul. Sandomierskiej w Dębicy

31. października, w godzinach popołudniowych (ok 14.00) zostanie warunkowo udostępniony przejazd pod wiaduktem nad ulicą Sandomierską w Dębicy, na drodze wojewódzkiej nr 985. Dotychczas nie było to możliwe ze względu na prace remontowe zarówno na drodze jak i na przebiegającej nad nią linią kolejową E30. Przejazd będzie udostępniony warunkowo tylko dla samochodów osobowych, gdyż w dalszym ciągu trwa realizacja inwestycji na linii kolejowej. Samochody osobowe będą mogły przejeżdżać pod wiaduktem do  czasu rozpoczęcia faktycznych prac budowlanych przez wykonawcę robót kolejowych.

 

W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 985 Nagnajów – Baranów Sandomierski – Mielec – Dębica na odcinku Mielec – Dębica, etap II jest przebudowywany wiadukt w ciągu linii kolejowej E30 nad ulicą Sandomierską (DW 985) w Dębicy w ramach projektu modernizacji linii E30/C – E3, odcinek Kraków – Rzeszów, etap III.

Wcześniejsze ustalenia między Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich a PKP PKL S.A. były tak dopracowane, że zakończenie obydwu inwestycji miało nastąpić końcem września br. Sygnalizowany przez dyrektora PZDW, słaby postęp prac na drodze wojewódzkiej znajdującej się w pasie kolejowym przebudowywanego wiaduktu spowodował, że 12 lipca marszałek Władysław Ortyl wystąpił do prezesa zarządu PKP PKL S.A. by wykonawca robót kolejowych zintensyfikował swoje prace, gdyż terminy ustalone na wcześniejszych spotkaniach nie są zachowywane.

Zdaniem PKP PLK S.A. opóźnienia wynikły z przyczyn niezależnych od spółki. PKP PLK dopiero w 9. sierpnia 2013 r. złożyły wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla części robót wykonywanych w ramach modernizacji linii kolejowej E30. Takie zezwolenie może zostać udzielone z końcem listopada br.

W tej sytuacji mimo faktycznego odbioru rozbudowy drogi wojewódzkiej, byłaby wciąż nieprzejezdna na odcinku ul. Sandomierskiej w Dębicy. Oznaczałoby to problemy komunikacyjne, które zwiększyłyby się znacznie po planowanym otwarciu odcinka autostrady Rzeszów – Dębica – Węzeł Pustynia. Z powodu zbyt długich prace we wspomnianym miejscu coraz częściej protestowali mieszkańcy, którzy do Dębicy muszą jeździć objazdami. 

W związku z powyższym czasowo dopuszczono przejazd dla samochodów osobowych pod wymienionym wiaduktem kolejowym do czasu rozpoczęcia faktycznych prac budowlanych przez wykonawcę robót kolejowych.

 

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Podkarpackiego

Sprawdź również

Trzech mężczyzn odpowie za pobicie

03.09.2020. Policjanci przedstawili zarzut trzem mężczyznom, którzy pobili 28-letniego mieszkańca Mielca. Do zdarzenia doszło w …