Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Msza święta dożynkowa w gminie Tuszów Narodowy

Msza święta dożynkowa w gminie Tuszów Narodowy

WIEŃCE  DOŻYNKOWE  W  GMINIE  TUSZÓW  NARODOWY w roku 2018

W dniu 19 sierpnia 2018 r. na lądowisku w Tuszowie Narodowym odbyły się Gminne Dożynki Gminy Tuszów Narodowy.  Po raz pierwszy w historii Tuszowa Narodowego Msza św. Dożynkowa została odprawiona na placu uroczystości dożynkowych. Następnie, przemówienie Wójta Gminy Andrzeja Głaza, zaproszonych przedstawicieli władz powiatowych i wojewódzkich, senatora  Zdzisława Pupy, prezentacje wieńców przez grupy wieńcowe poszczególnych wiosek, wypełniły program uroczystości, które tym razem odbyły się w pięknej i naturalnej scenerii tuszowskiego błonia.

W przeciwieństwie do innych lat, tym razem   wieńcami dożynkowymi byli obdarowani także rolnicy. Nie zapomniano również o Staroście Powiatu Mieleckiego – Zbigniewie Tymule, Prezydencie miasta Mielca – Fryderyku Kapinosie, Senatorze Pupie, a także Pani Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Renacie Szczęch.

Załączam fotki pięknych wieńców dożynkowych misternie wykonanych przez mieszkańców Gminy Tuszów Narodowy.

Zdjęcia wykonał  Kazimierz Tarapata

Sprawdź również

Wernisaż wystawy „Ryszard Gancarz. Malarstwo/Rysunek”

Wernisaż odbył się 14 lutego w Galerii ESCEK DK SCK. Ryszard Gancarz wypracował sobie niepowtarzalny …