Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Dobry start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie
dav

Dobry start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie

Trzech pilotów szybowcowych, członków sekcji lotniczej mieleckiego stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć  zakończyło tegoroczne przygotowania do Mistrzostw Świata, których partnerem było województwo Podkapackie. Na ostatnich w tym roku zawodach w Lesznie, w których udział wzięli Wojciech Wojtaczko i Krzysztof Figiel udało się  rozegrać aż 7 konkurencji.

W tym roku uczestnicy zawodów w Lesznie (15.08 -26.08), nie mogli narzekać na pogodę. Udało się rozegrać większość konkurencji. Reprezentanci z Podkarpacia wystąpili w klasie Standard.  Najlepszy Krzysztof Figiel zajął 7 miejsce:

Niedosyt pozostaje. Miałem trochę problemów technicznych, gdyby nie one byłoby znacznie lepiej – komentuje.

Wojciech Wojtaczko z przyczyn osobistych nie mógł wziąć udziału od początku w zawodach. Ale jak przystało na aktualnego wicemistrza Świata nie odpuścił, przyjechał do Leszna i wygrać ostatnią z siedmiu konkurencji, a w 5 –tej stanął na pudle plasując się na 3 miejscu.

Podsumowanie sezonu

Ten rok dla kadry Polski w której jest m.in. Marek Niewiadomy, Wojciech Wojtaczko i Krzysztof Figiel upłynął pod znakiem przygotowań do Szybowcowych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Szeged na Węgrzech.

Partnerem naszych przygotowań do mistrzostw świata w 2019 roku było województwo Podkarpackie. Pierwszy przygotowania zaczął Marek, który wziął udział w zawodach w Previdzy zajmując 11 miejsce w klasie Club A, startując tam na szybowcu PW-6 Akademickiego Ośrodka Szkolenia Politechniki Rzeszowskiej. Ja dostałem zaproszenie do udziału w zawodach w Kapfenberg w Austrii. Zawody w alpejskich górach były bardzo wymagające, ale poszło mi nieźle i zajmuje  5 miejsce. Taki intensywny trening, myślę że może zaprocentować w przyszłych mistrzostwach- podsumował Wojtaczko  członek sekcji lotniczej, Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć z Mielca.

 – Na ostatnich zawodach w Lesznie trenowaliśmy latanie w parze. Szlifowanie formy na rok 2018 zakończyliśmy i zaliczamy do udanych. Na nowo ruszymy znów na wiosnę – dodał.

Jakub Cena

Sprawdź również

Jedni zbierają, drudzy podbierają – ukradł pieniądze przeznaczone na walkę z COVID-19

04.06.2020. Policjanci ustalili i zatrzymali 31-latka, który jest podejrzany o kradzież pojemnika na wolne datki …