Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Podzielili się życiodajnym darem

Podzielili się życiodajnym darem

18 litrów krwi pozyskano w Radomyślu Wielkim podczas akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”. Tym bezcennym darem podzieliło się 40 osób, choć chętnych było więcej.

 Inicjatywa wpisała się w gminne obchody uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Krew można było oddawać w dostosowanym do tego celu autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Mobilny punkt poboru krwi stanął w sobotę, 11 sierpnia, przy remizie OSP w Radomyślu Wielkim. Rejestracja krwiodawców rozpoczęła się o godz. 9.00, a pobór krwi trwał prawie do godz. 14.00. Chętnych do podzielenia się życiodajnym darem nie brakowało, zgłosiło się blisko 60 osób. Niestety aż kilkanaście z nich, z różnych względów, nie mogło tego uczynić. Ostatecznie krew oddało 40 osób. W sumie dało to 18 litrów. Przedstawiciele rzeszowskiego centrum krwiodawstwa nie kryli zadowolenia z takiego wyniku, bo podstawowym celem akcji było pozyskanie jak największej ilości krwi, której szczególnie brakuje w okresie letnim.

Organizatorzy, czyli radomyski Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim, dziękują wszystkim, którzy postanowili się podzielić swoją krwią z osobami jej potrzebującymi.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Lipa malowana

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej Drzewem Europy …