Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nagrody dla plastycznie utalentowanych

Nagrody dla plastycznie utalentowanych

Nagrody w konkursie plastycznym PLASTYKON 2022 rozdane. Była to już 15 odsłona konkursu, który Dom Kultury SCK adresuje do uczniów mieleckich szkół podstawowych i średnich. W tym roku na konkurs wpłynęło 111 prac.

Finał konkursu odbył się 10 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym DK SCK. Nagrody wręczyła wiceprezydent Mielca Adriana Miłoś.

PLASTYKON to mielecki przegląd prac uczennic i uczniów szkół podstawowych i średnich, stanowiący swoiste podsumowanie całorocznej twórczości artystycznej utalentowanych dzieci i młodzieży. Tematyka konkursu jest dowolna, nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych. Od początku inicjatorem i organizatorem konkursu jest Dom Kultury SCK.

Dla wielu uczniów i uczennic jest to okazja nie tylko do debiutu artystycznego, ale i wystawienniczego, gdyż każdy PLASTYKON kończy pokonkursowa wystawa. W tym roku potrwa ona do 24 czerwca.

W tym roku zwycięzców konkursu wyłoniło trzyosobowe jury w składzie: Justyna Pomykała-Berrached, Barbara Pawełczak-Klara, Grzegorz Cebula.

W kategoria I, w której rywalizowali uczniowie klas od 1 do 4 szkół podstawowych, pierwsza nagroda przypadła w udziale Gabrieli Kulińskiej (SP8),drugą nagrodę przyznano Marlenie Maziarz (SP13), a trzecią– Mai Dereń (SP8).

W tej kategorii wyróżnienia otrzymali:Emilia Cichosz (SP13), Aleksandra Działo (SP2), Matvii Lisai (SP13).

W kategorii II, obejmującej uczniów klas od 5 do 8 szkół podstawowych pierwsza nagroda trafiła do rąk Emila Węża (SP9),druga nagroda przypadła Wiktorii Śliż (SP8), trzecią nagrodę zdobył Mikołaj Kwaśniewski – PZPSW.

Wyróżnienia trafiły do: Oskara Siopa (PZPSW), Miriam Siwińskiej (SP7), Oliwii Chęcińskiej (SP13).

W kategorii III, w której oceniano prace uczniów szkół średnich,pierwszą nagrodę otrzymał Krzysztof Mieszkowski (PZPSW), drugą– Zuzanna Kuśnierz (ZSE), a trzecią– Oliwia Opala (ZSE).

W tej kategorii wyróżniono:Katarzynę Misiewicz (V LO), Patryk Nidentala (ZSE).

Małgorzata Rojkowicz

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Edytuj

Sprawdź również

Wielki sport ponownie w Mielcu! W kwietniu mecz reprezentacji Polski w futsalu

20.01.2025. Mielecka hala MOSiR będzie gościć po raz kolejny reprezentację Polski w futsalu. 10 kwietnia …