Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Najlepsi w konkursach powożenia

Najlepsi w konkursach powożenia

Stałym punktem Parady Konnej w Żarówce są amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. W niedzielę (4 czerwca) wśród powożących końmi dużymi wygrała ekipa z Podlesia, zaś małymi właściciel zaprzęgu z Piątkowca.

Te widowiskowe zawody od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i dostarczają wielu emocji widzom, jak i samym uczestnikom.

Obronili tytuł

W amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi z dużymi końmi wystartowało osiem zaprzęgów. Wygrała Stajnia Pożdał z Podlesia (pow. dębicki) z powożącym Wojciechem Pożdałem i luzakiem Jackiem Pożdałem. Zwycięzcy na pokonanie parkuru o długości 360 metrów z 11 przeszkodami potrzebowali nieco ponad półtorej minuty (1.34.88). Pożdałowie obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

Drugie miejsce przypadło również reprezentantom Podlesia (Zbigniew Bała/Grzegorz Madura).

Na najniższym stopniu podium uplasowali się Rafał i Józef Kowalikowie z Gorzyc w powiecie tarnowskim.

Na czwartej lokacie zawody ukończyli Krzysztof Kapałka i Czesław Labak z Dąbia. O sporym pechu może mówić Feliks Jaje, który miał drugi czas przejazdu (1.35.39), ale jeden błąd kosztował go 3 punkty karne i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Nie tylko kuce

Natomiast w amatorskich zawodach powożenia zaprzęgami parokonnymi, ale końmi małymi wygrał Andrzej Baran z Piątkowca z luzakiem Daniel Harlą z Podborza (czas: 1.33 m). Drugie miejsce dla reprezentantów Żabna (pow. tarnowski) Arkadiusza i Karoliny Bujaków, a trzecie dla ekipy Krystyny Mazur-Wiśniewskiej w składzie Damian Jedynak-Bartek Wiśniewski.

Najlepszy czas na parkurze w Żarówce miała ekipa Waldemara Harli z Podborza z powożącym Danielem Harlą (1.29 m), ale jedna zrzutka na bramce spowodowała ich spadek na czwarte miejsce.

Po raz dziewiąty

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli przedstawiciele Okręgowego Związku Hodowców Koni z Rzeszowa: Marek Gibała i Jan Płocica. Paradę, która odbyła się po raz dziewiąty, zorganizowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, OZHK, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim.

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego, który od stowarzyszenia i OZHK odebrał specjalne wyróżnienia i nagrody. Patronat medialny sprawowały także m.in. Wieści Regionalne i  promocja.mielec.pl

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Warsztaty rodzinne

W niedzielę, 15 grudnia, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym instruktorka plastyki Agnieszka Szala-Jagiełło pomagała tworzyć mielczanom  ozdoby …